Ana sayfa Haber Uber sadakat programı başladı: Çok gezen çok kazanacak

Uber sadakat programı başladı: Çok gezen çok kazanacak

0
Görsel: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Uber henüz havayolu firması olmasa da sık uçan yolcu kıvamında bir özelliği hizmetine dahil etti. Dokuz şehirde dün başlayan programa göre müşteriler ne kadar çok yolculuk yaparsa o kadar çok puan kazanacak. Bu puanlar 6 aylık dönemlerde hesaplanarak daha ucuz yolculuklara, daha iyi müşteri hizmetlerine ve havaalanlarında öncelikli hizmet şeklinde geri dönecek. Yatırımcıları ve kullanıcıları mutlu etmek için atılmış yeni bir adım olan bu sadakat programı, firmanın planlanan 2019 halka arzıyla uyuşuyor.

Uber’in yeni ödül programına dahil olmak ücretsiz. Dört kategoriye ayrılan Uber Reward, Blue, Gold, Platinum ve Diamond adı altında dağılıyor. Kullanıcılar Uber’in farklı hizmetlerinde harcadıkları her dolar için değişen oranlarda puan kazanıyor. Uber Pool ve Eats gibi ucuz hizmetlerde oran bire bir iken daha pahalı olan UberX, UberXL, Select ve tekerlekli sandalye destekli araçlarda harcananın iki katı puan kazanılıyor. Daha da pahalı Uber Black ve Black SUV programları ise ne harcarsanız üç katını puan olarak veriyor.

Üst kategoriye geçmek çok basit

Blue kategorisinden Gold’a geçiş için 500 puan, Platinum için ise 2500 puan biriktirmeniz gerekiyor. Puanlar altı aylık periyotlarda kazanılıyor ve sisteme kayıt olduğunuz tarihle bağlantılı. Her altı ayda kazandığınız puanlar sıfırlanıyor.

Kazandığınız her 500 puan için hesabınıza 5 dolar ekleniyor ve bu parayı yolculuk ya da yemek teslimi için kullanılabiliyor. Gold statüsü size esnek iptal imkanı sunuyor. Bu imkan ise şöyle açıklanıyor: Eğer bir araç çağırırsanız ve bunu iptal ederseniz, 15 dakika içinde yeni bir araç çağırma durumunuzda iptal bedeli hesabınıza geri yatırılacak. Gold statü ayrıca öncelikli müşteri desteği sunuyor. Platinum pakette olanlar ise havayollarından öncelikli yolcu olarak çıkıyorlar ve çok sık gidip geldikleri yollarda daha uygun ücretlere seyahat ediyorlar.

İlgili Haber: Uber yakında bir yere e-bisikletle gitmenin daha çabuk olduğunu söyleyecek

Diamond, yani elmas seviyesine geçtiğinizde ise işler daha da ileri seviyeye taşınıyor. Size özel 7/24 çalışan müşteri destek elemanları Uber’in en deneyimli çalışanlarından seçiliyor. Ara ara sürpriz şekilde UberX’ten Uber Black gibi daha iyi hizmetlere ücretsiz yükseltmeler de yolcuları karşılıyor. Bu ücretsiz yükseltmelerde şoförlere verilen daha yüksek ücret Uber tarafından karşılanıyor. Elmas pakettekiler ayrıca yüksek seviye sürücülere erişim kazanıyor ve altı ayda toplam üç kez Uber Eats yemek teslimat hizmetinden faydalanabiliyor.

14 Kasım’dan itibaren dokuz şehirde aktive edilecek sistem, sadece ABD’de açık olacak. ABD’deki şehirler merak edenler için Miami, Denver, Tampa, New York, Washington DC, Philadelphia, Atlanta, San Diego ve New Jersey ile sınırlı. Firma yaptığı açıklamada bisiklet ve scooter paylaşımlarını da programa dahil edeceğini söyledi. Yakın zamanda ise uluslararası sunum bekleniyor.


Aracı: Andrew J. Hawkins / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here