Ana sayfa Haber Uber beklemeyi sevenlere daha ucuz yolculuk imkanı sunacak

Uber beklemeyi sevenlere daha ucuz yolculuk imkanı sunacak

Yolcuların uygun fiyata yolculuk için tercih ettiği Uber, daha ucuz yolculuklar

0
Görsel: Alex Castro / The Verge

Araç paylaşım platformu Uber tarafından test edilen bir özelliğe göre firma yolculukları için birkaç dakika beklemeyi göze alanlara daha uygun fiyatlar sunacak. Bir Uber çalışanının attığı fakat silinen tweette ortaya çıkarılan bu özellik hala test sürecinde.

İnsanların Uber’i seçmesinin en büyük sebebi uygun fiyatlar

Görsel: Quartz

Quartz tarafından yayınlanan makalede bahsedilenlere göre özellik yetkililer tarafından doğrulandı. Yetkili açıklamasında “Müşterilerin araç paylaşım hizmetlerine yönelmesinin en önemli sebebi uygun fiyatlar. Şuan sunduğumuzdan daha ucuza yolculuklar için yolcuları biraz bekletmek bu sebeple bize oldukça makul geliyor.” dedi.

Uber şuan için ülkemizde değil ama farklı konumlarda Pool adlı servislerinde benzer özellikler sunuyor. Bu sunulan hizmetlerde yolcular, sürücüler tarafından alınacakları yere biraz yürüyorlar ve biraz daha fazla bekliyorlar. Tüm bu zahmetin karşılığı olarak ucuza yolculuk yapmak mümkün hale geliyor.

Yeni daha fazla beklemeli Uber özelliği tüm kullanıcılara sunulacak mı, sunulacaksa da ne zaman sunulacak herhangi bir bilgi bulunmuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here