Ana sayfa Haber U2 Geliyor!

U2 Geliyor!

0
U2 İstanbul konseri, yıllardır beklenen ve muamma haline gelen bir meseleydi. U2’nun insan hakları ihlalleri nedeniyle Türkiye’ye gelmeyi kabul etmediği söylentileri yıllarca sürdü durdu. İnsan haklarında çok fazla yol kat etmediğimize ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nden sürekli ceza aldığımıza göre, U2’nun gelmeyiş nedeninin arkasında bu neden yokmuş. Evet U2 geliyor.Konser,  Live Nation tarafından Pozitif ve İKSV işbirliği ile İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek.

U2 360° turnesi kapsamında dev bir silindir video sistemi ile birbirine bağlanmış LED paneller ve 64 metreye ulaşan yüksekliğiyle sahne etrafında dönen metal köprü sistemi müzikseverlere tam anlamıyla 360 derecelik bir görüş alanı sunuyor. U2″nun yıllardır prodüksiyon direktörlüğünü sürdüren Willie Williams, bu turne için özel olarak mimar Mark Fisher ile birlikte çalışmış. Bu çalışma sonucunda ikili, müzikseverlere muhteşem boyutlarda bir görsel şölen sunan ve şimdiye kadar herhangi bir konser için tasarlanmış en etkileyici ve yaratıcı sahne tasarımlarından birini ortaya çıkarmayı başarmış.

U2, bu sefer gerçekten gelecek gibi gözüküyor. Bu arada tüm dünyada biletlerin satışa sunulduğu anda tükendiğini unutmayın. önleminizi alın!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here