Ana sayfa Haber Twitter’da Takipçi Kazanmanın Yolları

Twitter’da Takipçi Kazanmanın Yolları

Twitter hesabınız varsa, işte size yeni takipçiler kazanmak için bazı basit yöntemler.

0
People are seen as silhouettes as they check mobile devices whilst standing against an illuminated wall bearing Twitter Inc.'s logo in this arranged photograph in London, U.K., on Tuesday, Jan. 5, 2016. Twitter Inc. may be preparing to raise its character limit for tweets to the thousands from the current 140, a person with knowledge of the matter said. Photographer: Chris Ratcliffe/Bloomberg via Getty Images

Twitter birazstresli olabilir. Facebook veya Snapchat’dan farklı olarak, yalnızca en yakınarkadaşlarınız ve sevdikleriniz yayınlarınızı takip edip etkileşim kurduğundaiçeriği pek hissetmezsiniz. Aslında burada başkalarını izlemek size takipçi kazandırır.

Umutsuz görünmek ve kişisel markanızı oluşturmak arasında ince bir çizgi var, ancak doğru bir rehberlik seti ile birlikte yürüyebilirsiniz. Aşağıda, Twitter’da daha fazla takipçi almanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını açıkladık. Sadece onları tutumlu bir şekilde kullanmaya çalışın.

Adım 1: Doğru fotoğrafları seçin

Twitter’da özellikle ilk izlenimler önemlidir. Profiliniz insanların göreceği ilk şeylerden biri olduğu için, küçük haliyle tanınabilecek bir profil resmi ve kapak fotoğrafı seçmek önemlidir. İster Tweet’lerinizden biri birisinin zaman çizelgesinde görünsün ister birisi sizi özel olarak arasın ve profilinize baksın, sizi sizin için tanımalarını istersiniz. Yine de, bunu çok fazla düşünmemeye çalışın.

Kişisel bir hesap için profil resmi olarak yüzünüzün resmini kullanmak en iyisidir. Bu gerçek bir fotoğraf veya bir çizim olabilir; sadece kim olduğunuzu gösteren bir şey olmalı. Kapak fotoğrafınız, kendinizi biraz daha geniş bir biçimde ifade etmenize olanak tanır ve diğer şeylerin yanı sıra en son projenizden veya en sevdiğiniz tatil fotoğraflarından örnekler içerebilir. Ancak, tamamen resimsiz bırakmaktan kaçının. Bu, insanların sizin bir bot veya spam kullanıcısı olduğunuzu düşünmelerine neden olabilir. Ayrıca, mükemmel fotoğrafları seçtikten sonra onları sık sık değiştirmemeye çalışın, takipçilerinizi şaşırtabilirsiniz.

Adım 2: Sağlam bir biyografi hazırlayın

İnsanlar resminize baktıktan sonra genellikle biyografinizi okuyacaktır. Twitter’daki insanlar genellikle sabırlı olarak bilinmezler. Bu nedenle, kendinizi tanımlarken gereksiz etiketler kullanarak biyografinizi doldurmakta aşırıya kaçmayın. Ne yaptığınızı ve sevdiğiniz şeyler hakkında yazmak için sadece 160 karakteriniz var, bu fazlasıyla yeterli olmalı.

Adım 3: Mümkünse hesabınıza onay alın

Adınızın yanındaki küçük onay işaretini almak için, takipçilerinize söylediğinizi kanıtlama açısından çok yol kat etmeniz gerekir. Twitter şimdilik hesabınızı herkesin göreceği şekilde onaylanma işlemini durdurmuş olsa da, kamu yararı hesapları hala doğrulanabiliyor. Doğrulanmadıysanız zorlamayın, hala takipçinizi artırmanın birçok yolu olduğundan emin olun.

Adım 4: Tweet

Bu, basit gibi görünebilir, ancak Twitter hesabınızı sürekli olarak güncellemek, takipçileri tutmanın ve kazanmanın en iyi yoludur. Sadece üç ayda bir tweet atarak sizi takip etmekten vazgeçmelerini veya kim olduğunuzu unutmalarını istemezsiniz herhalde. Ünlü biri değilseniz, muhtemelen biraz daha fazla tweet atmanız gerekecektir.

Şimdi, Twitter’ın bilinç akışını çoğu siteden daha iyi idare edebilmesine rağmen, bu, kafanızdaki her şey hakkında tweet atmak anlamına gelmez. Bunun yerine, interneti az kullanın ve sadece tutku duyduğunuz şeyleri yazın. Ne sıklıkta tweet atmanız gerektiğine dair sihirli bir sayı yok, ancak en azından her gün bunu yapmaya çalışın, böylece başkaları Twitter’ı düzenli olarak kullandığınızı bilsin.

Adım 5: Yanıt ve retweet

Retweet, benzer ilgi alanlarına sahip kişilerle iletişim kurmanın ve keyif aldığınız içerikleri paylaşmanın harika bir yoludur. Uzay istasyonuyla ilgili gerçekten güzel bir makaleyi retweet’lerseniz, başka biri bunu görebilir ve sizi takip etmeye başlayabilir. Aynı şey, beğendiğiniz makaleler ve tweet’leri yorumlamak için de geçerli. Bir sohbete katkıda bulunmak için esprili ya da ilginç bir şey yazmak, bazı kişilerin yazdığınız ve söylediğiniz şeylerle ilgilenmesini sağlayabilir. Bazı siteler başkalarının sizi retweet’lemesini isteyebilir, ancak henüz bunu yapmanın zarif bir yolunu bulamadık. “RT lütfen” gibi bir şey eklemenin de zamanı ve yeri var, ama bunlar çok nadir anlardır.

Adım 6: Hashtag’leri kullanmak

Hashtag’ler büyülü bir şey. Bir noktayı daha fazla açıklamak, ya da tweet’e daha fazla göz atılması için kullanılabilirler. Trend olan hashtag’leri kullanmak, daha fazla okuyucu almanın harika bir yoludur, çünkü tweet’leriniz başka bir kullanıcı bu etiketi aradığında görünürler. Ayrıca, konuşmanın bir parçası olmak ve sizin gibi benzer ilgi alanlarına veya görüşlere sahip olabilecek kişilerle bağlantı kurma fırsatına sahip olmak da güzel bir şey.

Bununla birlikte özellikle Twitter’da hashtag’lerle aşırıya kaçmak mümkün. Instagram’daki bir gönderiye 10 veya 15 hashtag ekleyebilmek iyi olsa da, Twitter’da bir veya iki tanesini kullanmalısınız. #Tweet’inizdeki #her #kelimeyi #hastag  yapmayın. Bu sadece tweet’lerinizin okunmasını zorlaştırmakla kalmaz, hiç kimse bu terimlerin çoğunu araştıramaz ve sizi başkalarına saçma gelecek bir hale getirir. Trend olan konular hakkında tweet’leme yapmak, kitlenizi oluşturmanıza yardımcı olabilir, ancak hiçbir şey gerçekten size uymuyorsa, her zaman kendi başınıza bir şeyler yapmaya çalışabilirsiniz.

Adım 7: İlgi alanlarınız benzeyen kişileri takip edin

Muhtemelen Twitter’da yeterince zaman harcarsanız, bunu doğal olarak yapmak zorunda kalacak olsanız da, sevdiğiniz kişilerin takipçisi olmak bazı takipçileri yakalamanın gerçekten iyi bir yoludur. İlgi alanlarınızı paylaşan kişileri takip ederseniz, genellikle sizi geri takip etme ve / veya sizi retweet’leme olasılıkları daha yüksektir. Bu, sizi de aynı ilgi alanlarını paylaşabilecek takipçilerin tümüne tanıtacaktır. Oradan döngü devam eder.

Seninle aynı şeyleri istedikleri sürece, insanlara istedikleri şeyi verin. Gönderinizde benzer ilgi alanlarına sahip kişileri etiketlemek de takipçileri beraberinde getirebilir, çünkü bu hesapların radarında değilseniz, iletilerinizle etkileşim kurma olasılığı daha yüksektir. Bu, yalnızca belirli bir şeyi tweet atmanız gerektiği anlamına gelmez (belirli bir sosyal medya markası üzerinde çalışmadığınız sürece), ancak takdir ettiğiniz kişileri bulun ve onlar büyük olasılıkla size değer katacaklardır.

Adım 8: Ne zaman Tweet atacağınızı bilin

Sürekli olarak 03: 00’da tweet atıyorsanız bazı okuyuculara sahip olacaksınız, ancak bundan fazlasını istemelisiniz. Twitter, çoğu sosyal medya sitesi gibi, en çok  sabah saat 9: 00, öğlen ve akşamüstü 06.00’da en fazla trafiği alır, bunun nedenleri çok açıktır. Bu zamanlar, insanların işe başlayacağı, öğle tatili ve işten ayrıldığı zamanla doğrudan ilişkilidir. Bunlar, insanların en çok telefonlarını ve bilgisayarlarını kontrol ettikleri zamanlardır.

Başka bir kullanışlı ipucu, en fazla etkileşim sağlayan tweet’lere dikkat etmek ve farklı bir saatte onları retweet etmektir. Bu, diğer saat dilimlerindeki takipçilerin içeriğinizi hala görmesini sağlar ve izleyici tabanını korumanın iyi bir yoludur. Bunu her tweet’le, hatta çoğunda yapmanızı önermiyoruz. Ancak, her defasında, bu, size istediğiniz ilgiyi sağlayabilir.

O halde bu ipuçlarını denemeye başlayın! Hemen işe yaramazlarsa,kenara çekilmeyin, mesaj göndermeye devam edin ve sevdiğin şeylerle etkileşimkurun. Er ya da geç, insanlar sizi takip edecektir.

En ekonomik fiyatlarla ihtiyacınız olabilecek tüm twitter hizmetlerine http://www.sadeceon.com/twitter linkinden ulaşabilirsiniz. Sadece 10 liradan başlayan fiyatlarla SadeceOn sizlere en kaliteli twitter hizmetlerini sunuyor. Dilerseniz twitter hesabınıza takipçi, dilerseniz retweet ya da favori, dilerseniz trending topic hizmeti alabilirsiniz. Dilerseniz de hazır kitleye sahip satılık twitter hesaplarını SadeceOn’da bulabilirsiniz. Hesabınızın popülerliğini arttırmanız için bu fırsatı kaçırmayın!


Bu yazı, Appusers dergisinin, Kasım sayısından alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here