Ana sayfa Haber Twitter yeni özelliği “yer işaretleri”ni başlattı

Twitter yeni özelliği “yer işaretleri”ni başlattı

0

Tweet atmak ve kaydetmek artık çok daha kolay!

GIF”lerden yazılara, Tweet dizilerden videolara, ana sayfanızda pek çok farklı içerik bulunabiliyor ve her zaman bu içeriğe o anda bakma fırsatı olmuyor. Kullanıcılardan alınan geribildirimlerde bu içeriği daha sonrası için kaydetmek, hatta daha sonra herkesle paylaşmaya karar verilecek olunsa bile, içeriği sadece kullanıcının kendisi için kaydetmek istediği biliniyordu.

O zaman, merhaba Yer İşaretleri!

Bugün yapılan duyuru ile, sonradan hızlıca erişebileceğiniz ve kolaylıkla Tweet”leri kaydedebileceğiniz bir özellik olan Yer İşaretleri hayata geçirilmeye başlandı. Dahası da var! Bugün uygulamaya girecek olan özellik, içerik paylaşmayı da daha kolay hale getiriyor. Her Tweet”te bulunacak yeni “paylaş” butonumuzla birlikte bir Tweet”i yer işaretlerine ekleyebilecek; Direkt Mesaj ile veya Twitter”ın dışında da paylaşabileceksiniz. Tüm paylaşma aksiyonlarını bir araya koyduğumuzdan, o an veya daha sonrasında Tweet kaydetmek ve özel veya herkese açık şekilde paylaşım yapmak daha da kolaylaşıyor.

Nasıl çalışıyor?

Tweet”i yer işaretlerinize eklemek için Tweet”in altındaki paylaş butonuna basın ve “Tweet”i yer işaretlerine ekleyi seçin. Daha sonra bu Tweet”i bulmak için profil butonunuza dokunup aşağıda seçenekler arasında bulunan Yer İşaretlerine girin. Yer işaretlerinizden istediğiniz zaman Tweet silebilirsiniz. Neleri yer işaretlerinize eklediğinizi yalnızca siz görebilirsiniz. Yer işaretlerinin nasıl kullanıldığını görmek için yardım merkezi‘ne girebilirsiniz.

Yer işaretleri insanların Twitter”ın en iyi içeriklerinden haberdar kalmalarına yardımcı oluyor. Canlı video bulunan bir Tweet”i daha sonra izleyebilir, Tweet dizisini yer işaretlerine ekleyip sonra inceleyebilir ve daha sonra okumak veya paylaşmak için ilginç yazı linklerinin bulunduğu Tweetleri kaydedebilirsiniz. 

Geri bildirimlerin önemi

Yer işaretleri oluşturulurken gelişmeler tweetlendi, böylece kullanıcı düşünceleri de bu sürece eklendi ve kullanılabildi. Bu şekilde çalışarak Tweet”lerin daha sonra cevaplanmak üzere kaydedilmesinin, yer işaretlerine eklenen ve bağlantılandırılan yazının okunduktan saatler veya günler sonra Tweet”in paylaşılmasının istendiği gözlemlendi. 

Sonuç olarak artık kaydetmek, paylaşmak ve gelişmelerden haberdar olmak için çok daha kolay bir yönteme sahibiz.

Yer işaretlerini artık dünyanın her yerinde iOS, Android, Twitter Lite ve mobile.twitter.com“da kullanabilirsiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here