Ana sayfa Donanım Twitter, Türkiye’de ofis açıyor!

Twitter, Türkiye’de ofis açıyor!

0

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Twitter temsilcilerinin, Türkiye’de ofis açmaları konusunda TİB ve BTK yetkilileri ile görüşmek için bu ay ortalarında Türkiye’ye geleceklerini söyledi. Elvan, Meclis‘te gazetecilerin, “Türkiye Barolar Birliği‘nin Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu‘nun Youtube‘a erişimin engellenmesinin kaldırılması için Anayasa Mahkemesi‘ne yaptığı bireysel başvuruyu” sormaları üzerine; “Anayasa Mahkemesi‘ne kişisel başvuru hakkının, yargı süreci tamamlandıktan sonra söz konusu olabildiğini” belirtti.

 

 

Twitter, Türkiye

 

 

 

Bakan Elvan, “Ama şu anki uygulama, yargı süreci tamamlanmadan böyle bir karar verilmesi söz konusu oldu. İkincisi de İçtüzük‘te yapılan değişiklik… Dün Bülent bey bahsetmişti. Normalde böyle bir başvuru geldiği zaman bir aylık süre var. Adalet Bakanlığı‘ndan görüş soruluyor, o görüş geliyor, o görüşten sonra bir değerlendirmede bulunuyor. O süre de uygulanmadı” açıklamasında bulundu.

 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter ile ilgili düşüncesi için tıklayınız

 

Yotube ve Twitter‘ın burada temsilcileri var. Türkiye’de ofis açmalarının sizin bakanlığınız üzerinden mi olması gerekiyor?” sorusu üzerine Elvan; “Gelecekler. Twitter, TİB ve BTK‘ya gelecek, görüşecekler arkadaşlarla. Görüşmeler devam ediyor” dedi.

 

 

Twitter, Türkiye

 

 

 

Elvan, bir gazetecinin “ofis açılması konusu” sözleri üzerine; “Hepsi görüşülecek. Nisan ayı ortalarında gelecekler” diyerek yanıt verdi.

 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Twitter açıklaması için tıklayınız

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here