Ana sayfa Haber Twitter”ın uzun zamandır konuşulan güvenlik güncellemesi resmi olarak yayımlandı

Twitter”ın uzun zamandır konuşulan güvenlik güncellemesi resmi olarak yayımlandı

0

Twitter, güvenlik konusunda önemli bir güncelleme getirdi. Twitter blogundaki açıklamada, “Teknolojimizi; taciz içeren içerikleri azaltmak, deneyiminizi kontrol edebileceğiniz araçları çeşitlendirmek ve aldığımız aksiyonlar konusunda daha açıkça iletişime geçmeniz için ek güncellemeler getiriyoruz” denildi. 
Twitter, rahatsız edici davranışlarda bulunan hesapları raporlanmamış dahi olsa tespit etmek için çalışıyoruz. Sonrasında ilgili hesapların, Tweetlerini yalnızca takipçilerinin görmesini mümkün kılmak gibi belirli fonksiyonlarını sınırlıyoruz. Bu önlem, örneğin bir hesap takipçisi olmayanlara defalarca istenmeyen Tweetler atmışsa veya Twitter Kuralları”nı ihlal edecek şekilde rahatsızlık verici davranışlar sergilemişse uygulamaya konulabilecek.
 

 ilgili hesapların, Tweetlerini yalnızca takipçilerinin görmesini mümkün kılmak gibi belirli fonksiyonlarını sınırlıyoruz. Bu önlem, örneğin bir hesap takipçisi olmayanlara defalarca istenmeyen Tweetler atmışsa veya Twitter Kuralları”nı ihlal edecek şekilde rahatsızlık verici davranışlar sergilemişse uygulamaya konulabilecek.

Platformumuz her türlü görüşün paylaşılması özgürlüğünü daimi olarak destekler, ancak bir hesap sürekli olarak Twitter Kuralları”nı ihlal ediyorsa biz de gereken önlemleri almayı göz önünde bulunduracağız.

Twitter’ın algoritmaları temel alarak, taciz içeren davranışlar içerdiğinden kesinlikle emin olduğumuz hesaplarla ilgili hareket geçmeyi amaçlıyoruz. Bu araçlar yeni olduğundan bazen hata da yapabilecekler, ancak bu araçları sürekli geliştirmeye çalıştıklarını da belirtiyorlar.

Sinead McSweeney, Kamu Politikaları ve Kurumsal İletişim Başkan Yardımcısı, Twitter EMEA:

“Bugün yapılan değişiklikler, Twitter”ı dünyada neler olup bittiğini izlemek için en iyi yer yapma hedefimizin yeni bir örneğidir. Yaptığımız her şeyde prensiplerimize bağlı kalıyoruz; ifade özgürlüğüne verdiğimiz önemi ve hesap kullanıcılarının deneyimlerini iyileştirmek için yaptıkları talepleri dengeliyoruz. Benzeri olmayacak şekilde şeffaf olan platformumuz her zaman tüm düşüncelere ve tüm taraflara açık olarak kalmaya devam edecek. Bugün Twitter”ın, “dünyanın her bir köşesinden gelen seslerin yayılmasındaki” rolüne her zamankinden daha fazla bağlıyız. Daha güçlü bir Twitter yaratma yolunda hızla öğreniyor ve yenileniyoruz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here