Ana sayfa Haber Twitter’ın AR’da neye benzediğini görebilirsiniz

Twitter’ın AR’da neye benzediğini görebilirsiniz

0

Gelecek, sanal gerçekçilik ve sayısallaştırma için gözlük takanları içerecekse, gelecekteki sosyal medya platformları nasıl görünecekler? İşte bu, iOS geliştiricisi Oscar Falmer’ın Twitter’ı artırılmış gerçeklik alanına taşıyan ilk uygulama olan TweetReality“yi geliştirmeye başlamasından önce sorduğu soru. iOS uygulaması Twitter mesajlarınızı çevrenizle karıştırıyor ve onlarla etkileşim için Tweet”leri kayan kutulara yerleştiriyor.

TweetReality, Apple’ın geçen yılın başında sunduğu ARKit’i kullanarak AR”a en son odaklanmasıyla mümkün oldu. Bu araçları kullanarak Falmer, bir Twitter akışını görüntülemek için bir 3D alan geliştirdi. “Hedefim, büyük olasılıkla hepimizin takacağı yeni AR gözlükleri düşünerek geleceğin benzeyeceği şeye göre yenilik yapmaktı. 3D alanında etkileşime giren insanlar için en iyi arayüz, tasarım ve kodlamanın nasıl olacağı hakkında çok fazla araştırma yapıldı” diyor.

Uygulama, mesajlarınızı alıyor ve yayınları, iPhone (veya iPad) fotoğraf makinesi kullanarak etrafınızdaki gerçek dünyayla örtüşen bir alanın bir ucu olacak şekilde düzenlenmiş bir 3D ızgara üzerinde düzenliyor. Uygulama, kullanıcının, beğenme veya retweet seçenekleriyle birlikte daha büyük olarak görüntülemek için tweet’e dokunmasına izin veriyor. TweetReality, tweet”ler ızgarasının kenarlarında, daha fazla tweet’e gitmek, kendi tweet’ini oluşturmak, bildirimleri aramak veya onlara erişmek için seçenekler sunuyor.

 

TweetReality, Twitter’ın AR”de neye benzediğine ilişkin ilginç bir görüntüsünü alıyor, ancak Falmer’in yorumlarında da belirttiği gibi, bu uygulama AR”nin ileride alacağı biçime yönelik temel bir fikir. Twitter’ın biçimi, TV şovları ve spor etkinliklerinin TV”de yayın yapar gibi yayınlanması konusunda tweet atmak için ağı oluşturuyor, ancak, uygulamanın gerçek zamanlı olarak belirli hashtag’leri göstermeye adapte olması durumunda, artırılmış gerçeklik, canlı oyunlar, konserler veya etkinliklerle tweet’leri birbirine karıştırabilir. İlgili tweet”lerin önünüzdeki gerçek sahneyle karıştırılması ve bir telefon ekranına bakmak yerine gözlük takarken bunun yapılması bu fikri biraz daha ileri götürebilir.

TweetReality, iPhone 6s, SE, 7, 8, X ve bu modellerin Plus sürümleri ve en yeni iPad Pro modelleri de dahil olmak üzere, ARKit’le uyumlu cihazlarda iOS 11 veya daha üst bir sürümle uyumlu ücretsiz bir iOS uygulaması.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here