Twitter’ın AR’da neye benzediğini görebilirsiniz

TweetReality, Twitter’ı bir AR ortamına taşıyan ve o ortamda kullanmanızı sağlayan bir iOS uygulaması.

Gelecek, sanal gerçekçilik ve sayısallaştırma için gözlük takanları içerecekse, gelecekteki sosyal medya platformları nasıl görünecekler? İşte bu, iOS geliştiricisi Oscar Falmer'ın Twitter'ı artırılmış gerçeklik alanına taşıyan ilk uygulama olan TweetReality’yi geliştirmeye başlamasından önce sorduğu soru. iOS uygulaması Twitter mesajlarınızı çevrenizle karıştırıyor ve onlarla etkileşim için Tweet’leri kayan kutulara yerleştiriyor.

TweetReality, Apple'ın geçen yılın başında sunduğu ARKit'i kullanarak AR’a en son odaklanmasıyla mümkün oldu. Bu araçları kullanarak Falmer, bir Twitter akışını görüntülemek için bir 3D alan geliştirdi. "Hedefim, büyük olasılıkla hepimizin takacağı yeni AR gözlükleri düşünerek geleceğin benzeyeceği şeye göre yenilik yapmaktı. 3D alanında etkileşime giren insanlar için en iyi arayüz, tasarım ve kodlamanın nasıl olacağı hakkında çok fazla araştırma yapıldı" diyor.

Uygulama, mesajlarınızı alıyor ve yayınları, iPhone (veya iPad) fotoğraf makinesi kullanarak etrafınızdaki gerçek dünyayla örtüşen bir alanın bir ucu olacak şekilde düzenlenmiş bir 3D ızgara üzerinde düzenliyor. Uygulama, kullanıcının, beğenme veya retweet seçenekleriyle birlikte daha büyük olarak görüntülemek için tweet'e dokunmasına izin veriyor. TweetReality, tweet’ler ızgarasının kenarlarında, daha fazla tweet'e gitmek, kendi tweet'ini oluşturmak, bildirimleri aramak veya onlara erişmek için seçenekler sunuyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam