Ana sayfa Haber Twitter”dan yeni kolaylık: Toplu mesaj özelliği uygulamaya girdi

Twitter”dan yeni kolaylık: Toplu mesaj özelliği uygulamaya girdi

0

Twitter bugün uygulamaya koyduğu yeni bir özelliğin duyurusunu yaptı. Bu özellikle kullanıcılar çok sayıda tweet mesajını daha kolay şekilde gönderebilecekler. Yani, daha uzun düşünceleri paylaşabilmek için Twitter”ın karakter sayısı kısıtlamasını delme amacıyla kullanılan, popüler bir yönteme dönüşen, “ilişkili tweetlerden” oluşan serileri daha kolay gönderebileceğiz. Firma, geçtiğimiz ay içerisinde yaptığı duyuruyla “threads (akışlar)” adlı yeni bir özelliği iOS ve Android platformları için test ettiğini duyurmuştu.

İlk başlarda mesajlarını kaleme aldıktan sonra tweetleyen, 16z”nin kurucularından Marc Andreessen”in de aralarında bulunduğu az sayıda kişi tarafından kullanılan, Tweetstorm olarak adlandırılan “Tweet Fırtınası” yöntemi, uzun zamandır Twitter üzerinde kullanılıyor.

Tweet Fırtınası”na olan ihtiyaç yıllar içerisinde gittikçe artış göstermeye başlamış, kullanıcılar sürekli olarak Twitter”ın uyguladığı 140 karakter kısıtlamasına maruz kalmışlardı.

Kullanıcıların Tweet  Fırtınası”nı uygulamaya aktarmalarının birkaç sebebi bulunuyor. Kişisel hikayelerini, eğlendirici buldukları ya da endişe duydukları konuları Twitter üzerinden paylaşmak, anlık haberlerle ilgili bazı etkenleri bir araya getirmek, siyaset ya da diğer sorunlarla ilgili olarak ahkam kesmek, ve hatta takip edilmesi kolay, daha uzun ve okunaklı gönderiler hazırlamak bu nedenler arasında yer alıyor.

Twitter”ın bildirdiğine göre her gün yüz binlerce mesaj dizisi gönderiliyor Twitter üzerinde.

Twitter”ın yeni 280 karakterlik sınırlandırmasına rağmen Tweet Fırtınası hala kullanılmaya devam ediyor. Bu özellik gelinen noktada bir çeşit Twitter geleneğine dönüştü. Twitter, yeni özellik geliştirirken kullanıcı tabanından esinler almasıyla bilinir. örneğin @yanıt, hashtag ve RT, hepsi de kullanıcıların davranışlarına dayalı olarak geliştirilen kurumsal ürünlerdirler. Aynı şey şimdi de mesaj dizileriyle gerçekleşiyor.

Yeni özelliğin kullanımı oldukça kolay. Mesaj oluşturma kutusunda yeni bir (+) işareti bulunuyor. Bu + işaretine tıklayarak, göndermek istediğiniz tweet mesajları serisini yazabiliyorsunuz.

Her bir satır, 280 karakter sınırlaması olan bir tweet mesajını temsil ediyor. Aynı zamanda Twitter”da doğrudan gönderebildiğiniz  GIF, resim, video gibi medya dosyalarını da aynı miktarda ekleyebiliyorsunuz. Bir tweet mesajını bitirdiğinizde aşağıdaki boşluğa tıklayarak bir yenisine başlıyorsunuz.

Tweet Fırtınanızı yazarken henüz göndermediyseniz, taslak aşamasında olarak durduğu için geri dönerek üzerinde düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Göndermeye hazır olduğunuzda üst tarafta bulunan “Hepsini Tweet”le” butonuna tıklayarak mesaj dizinizi gönderebiliyorsunuz (Twitter, gönderilen tweetleri işleme almak için biraz zamana ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle mesajlarınız hemen yansımıyor sisteme).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here