Ana sayfa Haber Twitter”da full elektrikli BMW iX3 rüzgarı

Twitter”da full elektrikli BMW iX3 rüzgarı

0

BMW Mart ayında yaptığı açıklamada iX3 modelinin konsept versiyonunu Beijing”de düzenlenecek Auto China 2018 fuarında sergileyeceğini duyurmuştu. Firmanın ilk full elektrikli SUV modeli olan araç, aynı zamanda i3″ün 2013 yılında üretilmeye başladığı tarihten bu yana üretilecek olan ilk elektrikli modeli de olacak. Twitter”de 2020 iX3″ün teaserını yayınlayan firma, aracın sadece ön bölümünü görmemizi sağlamakla yetindi. Kısa videoda görebildiğimiz tek şey, BMW”nin simgesi haline gelen böbrek biçimli ızgara tasarımının değişime uğramış olması.

Something exciting is coming. Stay tuned for the Auto China Beijing 2018!#BMWBeijing @BMWi #BMWi pic.twitter.com/JxNX4KFIDc

— BMW Group (@BMWGroup) 20 Nisan 2018

Firma yöneticisi Harald Kruger yeni modelin çıkışını doğrulamakla birlikte, daha fazla bilgi vermedi. Bununla birlikte modelin isminden yola çıkacak olursak, firmanın X3 SUV modelinin elektrikli “i” serisi olacağını söyleyebiliriz. Autoblog”un da belirttiği üzere bu model, BMW”nin 2025″e kadar çıkarmayı tasarladığı bir dizi elektrikli araç modelinden biri olacak. BMW elektrikli araç işini genişletme çabalarına tam gaz devam ederken, diğer yandan coupe ve otonom lüks aracının yapımını da sürdürüyor. Aynı zamanda elektrikli araç bataryası üretimine de giren firma, Avrupa çapında faaliyet gösterecek olan elektrikli araç şarj istasyonları kurmak için diğer büyük otomobil üreticileriyle de görüşmeler yapıyor.

Auto China 2018, 25 Nisan”da Beijing”de başlayacak. Yeni modelin neye benzediğini bu tarihte görme imkanına kavuşacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here