Ana sayfa Haber Twitter”da artık 50 karaktere kadar isim belirleyebilirsiniz

Twitter”da artık 50 karaktere kadar isim belirleyebilirsiniz

0

Eğer çok uzun bir adınız varsa ya da sadece kendinizi ifade edebileceğiniz görünen adınızın daha uzun olmasını istiyorsanız, bu haber en çok sizi mutlu edecek. Twitter’da yapılan son değişiklik ile kullanıcıların kendi belirledikleri adları artık 50 karaktere kadar uzayabilecek. Daha önceden görünen ad 20 karakter ile sınırlıydı.

Karakter sayısındaki artışın anlamı, artık süper uzun adınızı ya da kendinizi ifade etme yolunuzu 20 karaktere değil, 50 karaktere sığdırmak zorundasınız. Bunun yanında, karakter sayısı artışıyla içinde bir çok emoji barındıran kullanıcı adları da sık sık karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Kullanıcıların büyük çoğunluğu yeni geliştirmeden memnun iken bazıları ise durumu sorguluyor. Bazılarının gereksiz bulduğu özellik, bazı kullanıcılar tarafından ise düzeltilmesi gereken daha önemli şeyler varken neden böyle anlamsız özelliklerin Twitter’a eklendiğini tartışıyor. 

Tam olarak 3 gün önce tweetlerdeki karakter sayısını ikiye katlayarak 280 karakterlik tweetlere izin vermeye başlayan Twitter, bugün de bu isim uzunluğunu arttırarak bir şeylerin peşinde gibi görünüyor. Zaman içinde amacın ne olduğunu hep birlikte göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here