Ana sayfa Haber Twitter”a yine erişim kapatıldı

Twitter”a yine erişim kapatıldı

0

,

Hotspot gibi VPN sağlayıcıları Türkiye’deki Twitter kullanıcılarını aralarında görmekten oldukça memnun görünüyor. Sadece Twitter değil, genel olarak internet hızında yavaşlama, Facebook’ta anlık bozulmalar ve aynı zamanda bazı gazetelerin Twitter kanallarında ve bazı gazetelerin internet portallarında da alışılmışın dışında yavaşlamalar gözlemlendi. Twitter yasağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı ancak tahminlere göre bölgelerden gelen kötü haberlerle ilgili ortaya sunulan rakamlar, bazı sosyal medya kanallarının farklı yönlendirmeler yapmaya çalışması, Twitter‘a uygulanan bu erişim engellemelerinin birer “gerekçesi”.  Ancak Twitter’ı bir iletişim kanalı, iletişim aracı olarak düşündüğümüzde, oldukça vahim bir tablo olduğunu söyleyebiliriz.

Twitter’a erişimin kapatılmasıyla ilgili bu sefer daha ciddi önlemler gözümüze çarptı. Daha öncceki erişim engellemelerinde mobil uygulamalar çalışır, sadece masaüstü versiyonlara erişim engellenirdi ancak Twitter’ın mobil uygulaması da, özellikle Turkcell’de erişim oldukça zorlaştı. 

Eğer anonim kullanıma önem veren bir kullanıcıysanız Tor Browser’ı öneririz, VPN sağlayıcıların güvenilirliği oldukça düşüktür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here