Ana sayfa Haber Twitter’a satın alma özelliği mi geliyor?

Twitter’a satın alma özelliği mi geliyor?

0

 Facebook“un gerisinde kalan Twitter, bu tabloyu değiştirmek için yaptığı çalışmalara bir yenisini ekledi. Facebook“un daha önce sistemine eklediği satın alma özelliğine, kendi platformunda yer vermek isteyen mikroblog sitesi, bu sayede hem kullanıcı sayısını artırmayı, hem de site üzerindeki trafiği artırmayı amaçlıyor.

Facebook reklamlarının daha çok ilgi gördüğü fazla rağbet etmediği Twitter, satın alma düğmesiyle birlikte bu algıyı kırabilir. Twitter”da reklamlar yayınlayarak, hedef kitlelerine ulaşmak isteyen markalar ve şirketler, siteye eklenen satın alma özelliğiyle birlikte, bu amaçlarına daha rahat ulaşabilecekler. Kullanıcılar, site üzerine eklenen yenilik sayesinde, siteden uzaklaşmadan alışveriş yapabilecekleri gibi, ilgilerini çeken ürünlere de daha fazla rastlayabilecekler.

Bu sayede hem Twitter kullanıcı sayısını artırabilecek, hem de site üzerindeki aktif kullanıcı sayısını artırmış olacak. Twitter, uzun süredir aktif kullanıcı sayısının yeterli seviyede olmadığından epeyce şikayetçiydi. İşten karlı çıkacak diğer taraf ise markalar. Yıllardır sosyal medya üzerinde yayınladıkları reklamlarla hedef kitlelerine ulaşmaya çalışan markalar, Twitter“a eklenen yeni özellikle birlikte, bu amaçlarına farklı bir platform üzerinden de ulaşabilecekler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here