Ana sayfa İnternet Twitter”a otomatik çeviri özelliği geliyor

Twitter”a otomatik çeviri özelliği geliyor

0

Twitter, kullanıcıları için her geçen farklı yenilikler ve geliştirmeler sunmaya devam ediyor. Twitter”ın kullanıcılarına yönelik son yeniliği ise otomatik çeviri servisi…

Twitter’dan sızan bir bilgiye göre, Twitter, bazı kullanıcılarda otomatik çeviri özelliğini test amaçlı devreye soktu. Sistemin doğru işlemesi durumunda artık dil farkı olmaksızın bütün dillerdeki tweetleri takip etmek ve bütün dünyadaki Twitter kullanıcılarıyla iletişime geçmek mümkün olabilecek.
 
twitter türkçe

Popüler sosyal ağın öncelikle bu servisi aktif etmesinde ki desteğin Microsoft”un arama motoru Bing”den geldiği belirtiliyor. Twitter Bing arama motorundan aldığı güçle yayımlanan tweetleri kullanıcının kendi diline çevirmesini sağlıyor. Ayrıca Twitter”ın bu yeni özelliği bünyesine eklemesinde ki ilk amacın, firmaları ve kişileri sosyal ağa dahil etmek istemesi olarak karşımıza çıkıyor.

Twitter”ın çeviri özelliğinin şu an için test aşamasında olduğunu ve birtakım testlerin sürdüğünü söylemek mümkün. Servisin tam olarak aktif olacağı tarih hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here