Ana sayfa İnternet Twitter 6 yaşına bastı!

Twitter 6 yaşına bastı!

0

Dünyanın en büyük mikroblog servisi Twitter, 6. yaşgününü kutluyor

Dünya çapında 500 milyondan fazla üyesi bulunan, gündelik hayatımızı aktardığımız, aktüel meseleler hakkında yorum yaptığımız, mizahi içeriklere kolayca ulaşabildiğimiz, dünyanın bir ucundaki birisi ile çok rahat iletişime geçebildiğimiz Twitter sosyal medya araçları arasında en çok tercih edilenlerden biri.
 

21 Mart 2006’da Jack Dorsey ilk tweetini atmıştı (“just setting up my twttr”). Aradan 6 yıl geçtiğine kim inanır? Dorsey, Twitter’ın hayata geçirilmesinde kilit isimlerden biri olmuştu. Bugün de hala şirketin yönetim kurulu başkanlığını ve Square adlı şirketin CEO’luğunu yapmaya devam ediyor.
 

Twitter’ın geçmişine baktığımız zaman şu anda kulağa komik gelebilecek bazı istatistiklere rastlıyoruz. Servisin 1 milyar tweet sayısına ulaşabilmesi tam olarak 3 yıl, 2 ay ve 1 gün aldı. Site ilk 500,000 kullanıcısına ise 18 ayda ulaştı.
 

Siyasetçilerden sanatçılara, akademisyenlerden gazetecilere kadar bir çok insana kolayca ulaşabildiğimiz Twitter, uzun yıllar gündemimizde kalmaya devam edecek.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here