Ana sayfa İnternet Twitter 50 milyona doğru

Twitter 50 milyona doğru

0

ünlü sosyal ağ Twitter”ın, dünya çapında kullanıcıyı sayısı 50 milyona ulaşmak üzere.

Kullanıcıların, tüketicilerin firmalarla sağlıklı ve direkt olarak iletişim kurmalarını sağlamak gibi önemli bir işlevi de bulunan Twitter’ı büyük şirketler etkili bir biçimde kullanabiliyorlar mı? New York merkezli bir halkla ilişkiler ve iletişim ajansı olan Weber Shandwick tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, bu soruya ‘Hayır’ yanıtını veriyor.

Twitter”dan yeteri kadar yararlanamıyoruz

Araştırma, Fortune 100 şirketlerinin Twitter’ın olanaklarından yeteri kadar yararalanmadığını ortaya koyuyor. Araştırmaya konu olan 100 şirketten 73’ünün toplamda 540 Twitter hesabı bulunuyor. En az bir hesabı bulunan şirketlerin yüzde 76’sı ise takipçilerini kendilerine bağlamak için Twitter’ı etkin olarak kullanamıyor ve sık sık tvitlemiyor. 540 Twitter hesabından yüzde 50’sinin 500’den az takipçisi bulunurken, yüzde 15’si ise artık hiç kullanılmıyor.

Twitter şirketlerin marka bilinci geliştirmelerine ya da duyurularını hızlı bir şekilde yapmalarına olanak sağlayan bir platform olmasına karşın, araştırma, şirketlerin Twitter’ı satışlarını artırmak için nasıl kullanacaklarını bilmediklerini ve hatta bazılarının bunun mümkün olduğuna inanmadıklarını ortaya koyuyor.
 

 

 

Yeni bir pazar
Oysa Twitter aracılığıyla satışları artırmanın çeşitli yolları bulunuyor. Fortune 100 listesinde 33’ncü sırada olan Dell bile, milyonlarca dolar değerindeki ürünlerinin satışında Twitter’ı kullanıyor. Araştırmaya göre Fortune 100 şirketlerinin sadece yüzde 16’sı satışları artırmak, özel teklif ve kuponlar sunmak için Twitter’ı kullanıyor.

İşletmeler için etkin kullanım biçimlerinden biri de, Twitter’ı müşteri hizmetleri için kullanmak. örneğin Best Buy, @Twelpforce’u müşteri hizmetlerinde kullanıyor ve 14 binden fazla takipçisi var. Buna rağmen, Fortune 100 şirketlerinin sadece yüzde 9’u Twitter’ı bu amaçla kullanıyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here