Ana sayfa Haber Twitch yayıncıları Snap’ten AR filtrelere sahip oldu

Twitch yayıncıları Snap’ten AR filtrelere sahip oldu

0

Snap Inc.’ten yapılan Snap Camera açıklamasının ardından bir duyuru da Twitch ile olan ortaklığı ortaya çıkardı. Video yayın platformuna ulaşan artırılmış gerçeklik lensleri, yayıncıların yüzlerine ilginç ve komik filtreler uygulayacak. Kullanıcıların binlerce Snapchat filtresine ulaşmak için bir Snap hesabı açmasına gerek yok fakat firma bu yolla izleyicileri kendi platformuna çekmeyi hedefliyor.

Yayıncılar için kurulumu oldukça basit olan Snap Camera entegrasyonu sadece bir indirme yapmanızı gerektiriyor. Mac ve Windows’a uyumlu olan uygulama yayıncıların istedikleri lensi seçip kameradaki görüntülerine uyarlamalarına imkan sağlıyor. İzleyiciler ise bu uygulama sayesinde kanalların sayfalarına Snapkod kullanarak ulaşabiliyor.

Aralarında League of Legends, PUBG, World of Warcraft ve Overwatch gibilerinin de bulunduğu bazı popüler oyunlar için özel lensler izleyici ve yayıncılara sunuluyor. Sunulan tüm lenslerin yanında isteyenler için Snap Studio sayesinde herkes istediği filtreyi oluşturma imkanına da sahip oluyor.

Twitch ve Snap’in karşılıklı amacı şimdilik entegrasyonu en iyi hale getirmek. Gelecek için büyük potansiyellere sahip olan bu uygulamayı merakla takip edeceğiz.


Aracı: Edgar Alvarez / Engadget

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here