Ana sayfa Haber Twitch sitede taciz olayını yasaklayacak

Twitch sitede taciz olayını yasaklayacak

Twitch, sitede olmasa bile insanları taciz için yasaklayacak. Platformun suistimal politikasının büyük bir genişlemesidir.

0

Twitch artık topluluk üyelerini taciz eden kullanıcıları yasaklayacak. Bu taciz Twitch dışında gerçekleşse bile. Akış platformu, ister çevrimdışı ister başka bir sosyal platformda olsun, nerede olursa olsun insanlara kötü davranan kullanıcılara karşı harekete geçmesine olanak tanıyan hizmet dışı suistimal politikasının bugün büyük bir genişlemesini duyurdu.

Yeni politika, suistimali iki kategoriye ayırıyor: Twitch içinde ve dışında gerçekleşen taciz için geçerli olan birinci kategori ve yalnızca Twitch dışındaki taciz için geçerli olan ikinci kategori. İlk kategori değişmedi. Twitch, yayında olan bir şeyle ilgili taciz raporunu inceliyorsa, Facebook’taki ilgili tacizi dikkate alacaktır.

Intel DG2 grafik kartının özellikleri sızdırıldı

Ancak ikinci kategori yenidir. Şimdi, Twitch “Twitch topluluğu için önemli bir güvenlik riski oluşturan ciddi suçlar” olduğunu öğrenirse, bu suçlar tamamen platform dışında gerçekleşse bile harekete geçecektir. Şirket şu anda “ciddi suçları” içeren aşırılık, inandırıcı kitle şiddeti tehdidi, bilinen bir nefret grubuna üyelik, çocukların cinsel istismarı ve rıza dışı cinsel faaliyetler olarak tanımlıyor.

TWITCH TACİZ MESAJLARI VE YORUMLARI İÇİN HUKUK BÜROSU KURUYOR

Twitch, platform dışı soruşturmalara yardımcı olması için üçüncü taraf bir hukuk bürosu getiriyor. Şirket bir blog yazısında “Bu soruşturmalar çok daha karmaşık ve çözülmesi önemli zaman ve kaynak gerektirebilir. Twitch dışında gerçekleşen davranışlar için, ilerlemeden önce ilgili kanıtları paylaşmak için kolluk kuvvetlerine ve diğer hizmetlere daha fazla güvenmeliyiz.” ” diye yazdı. Şirket sözcüsü, hukuk firmasının adını vermeyi reddetti.

Hareket, Twitch’in geçen Aralık ayında taciz politikasını elden geçirmesinin ardından geldi. Değişiklikler arasında, cinsel taciz konusunda daha katı kurallar ve komedi bahanesi altında nefret içerikli fikirlerin teşvik edilmesinin yasaklanması yer aldı.

Haziran 2020’de şirket, cinsel taciz ve saldırı etrafında bir hesaplaşma ile karşı karşıya kaldı ve birden fazla kadın, bunun kendilerini korumak için yeterince şey yapmadığını söylemeye başladı. Bu olaylardan bazıları akış platformunda gerçekleşirken, diğerleri saha dışında meydana geldi ancak Twitch topluluğunun üyelerini içeriyordu. Bir yayıncı The Verge’e bir yetişkinin 15 yaşındayken Twitch üzerinden onlara cinsel mesajlar göndermeye başladığını söyledi.

Bugün yaptığı açıklamada Twitch, başlamak için “en korkunç fiziksel ve psikolojik zarar türlerine” odaklandığını ancak daha sonra hizmet dışı taciz politikasını genişletebileceğini ima ettiğini söyledi.

Şirket ayrıca çok sayıda sahte rapor gönderen kullanıcıları askıya alacağını söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here