Ana sayfa Haber TWILIGHTseverlere gün doğdu!

TWILIGHTseverlere gün doğdu!

0
ülkemizde de gösterimde olan The Twilight Saga (Alacakaranlık Efsanesi) serisinin ikinci filmi New Moon’un (Yeniay) müziklerinden oluşan The New Moon: Original Motion Picture Soundtrack albümü, Atlantic Records etiketiyle piyasaya çıktı. Filmin Altın Küre ödüllü Fransız besteci Alexandre Desplat tarafından bestelenen müzikleri, albümde Thom Yorke, Muse The Killers ve Death Cab for Cutie gibi alternatif ve indie rock piyasasının önemli sanatçı ve gruplarınca icra edildi.

Ortaya çıkan yoğun talep nedeniyle piyasaya sürülüş tarihi dört gün erkene alınan albüm, tıpkı serinin birinci filmi olan Twilightın müziklerinden oluşan ve yine Atlantic Records tarafından yayımlanan albüm gibi, çıkar çıkmaz Billboard 200 listesinde birinci sıraya yükseldi. Böylece tarihte ilk defa, hem bir filmin hem de devamının müzikleri piyasaya çıktıkları hafta söz konusu listenin tepesine kurulmuş oldu.

Eleştirmenlerden olumlu not alan ve şimdiye kadar dünyada iki milyonun üzerinde kopyası dağıtılan bu albüm, filmden akıllarda kalan şarkıların bulunabileceği tek adres olma özelliğini taşıyor.

Şarkı Listesi:

1.Death Cab for Cutie “Meet Me on the Equinox”
2.Band of Skulls Friends”
3.Thom Yorke “Hearing Damage”
4.Lykke Li “Possibility”
5.The Killers “A White Demon Love Song”
6.Anya Marina “Satellite Heart”
7.Muse “I Belong to You” [New Moon Remix]
8.Bon Iver & St. Vincent “Roslyn”
9.Black Rebel Motorcycle Club “Done All Wrong”
10.Hurricane Bells “Monsters”
11.Sea Wolf “The Violet Hour”
12.Ok Go “Shooting the Moon”
13.Grizzly Bear feat. Victoria Legrand “Slow Life”
14.Editors “No Sound But the Wind”
15.Alexandre Desplat “New Moon (The Meadow)”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here