Ana sayfa Donanım Tutkunun objeleri

Tutkunun objeleri

0

Cazibeyi keşfedin
 

Bir tutkudur teknoloji. Elektronik cihazlar besler bu tutkuyu. Tasarım belirler tutkunun sınırlarını. İşlevsellik de içini doldurur. Kimisi keskin, kimisi yuvarlak hatlara emanet eder tutkusunu. Kimisi kalın ve güçlü gadget”ları, kimisi ince ve narin gadget”ları beğenir. Her telden bir örneklemine ulaşmak mümkündür teknoloji tutkusunun. Fakat her birinin buluştuğu ortak bir payda var: Her bir cihazın adeta tutkunun bir objesi olması. Kim karşı koyabilir ki teknolojik bir cihazın cazibesine? Hangimiz iki ürün arasında kaldığımızda bizi daha çok kışkırtanını seçmedik ki? Ne demek istediğimizi anlıyorsanız, bir de ilerleyen sayfalara bakın…

Microsoft Arc Touch

Bir fare ne kadar ilgi çekici olabilir değil mi? Genelde ekran üzerinde işlemlerimizi gerçekleştirebilmek için edindiğimiz, sadece komforuna önem verdiğimiz fareler, aslında birer cazibe merkezi olabiliyor. Buna en güzel örneği Microsoft Arc Touch fare ile veriyor. Beyazın büyüsü ile komforun hazzının birleştiği bir fare olan Arc Touch, kullanım alışkanlığı konusunda da yenilikler ile karşımıza çıkıyor. Alt tabakasında yer alan hassas panel sayesinde fareyi düz bir zemin üzerinde hareket ettirmek zorunda kalmıyor, parmak hareketleriyle de ekrandaki imleci kontrol edebilmemizi sağlıyor. Sahip olduğu BlueTrack teknolojisi ise hemen her yüzeyde pratik fare deneyimi sunuyor. Arc Touch ayrıca kolay katlanıp taşınabilmesi adına katlanabilir bir yapıda geliyor. Kıvrımlı yapısı ise kendisine hayran olmamıza yetiyor.
 


 
Asus Zenbook UX31

AsusZenbook UX31, sadece performansı ve ince – hafif olmasıyla değil, aynı zamanda barındırdığı Zen felsefesiyle de kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Sadece 1.4 kg ağırlığındaki Zenbook UX31, Zen felsefesinin üzerine eklediği mekanik yapıyı çok güzel bir şekilde harmanlıyor. Böylece hem feminen hem de masküler bir görünüme aynı anda sahip olmayı başarıyor. Zarif, cazip, kışkırtıcı görünümünün arkasında ise dev bir canavar var.

 

Lenovo IdeaPad Yoga

Tutkunun objelerini resmederken, dosya konusuna iki ultrabook birden koyma konusunda endişelerimiz vardı. Fakat Zenbook”un yanına eklenecek olan bir IdeaPad Yoga ile tutkunun eksik kısımlarını da tamamlayabileceğimizi fark ettik. IdeaPad Yoga, özünde dört pozisyona dönüştürülebilir çoklu dokunma destekli dokunmatik ekrana sahip bir ultrabook. Epey kafa karıştırıcı öyle değil mi? İşte Yoga”yı cazip kılan da, tutkularımızla baş başa bırakan da bu komplike yapısı oldu. Dört pozisyonlu yapısı sayesinde bir tablet olarak bile kullanılabiliyor IdeaPad Yoga. Ultrabook halinde 13 inç ekran boyutuna sahip. Akıllıca tasarlanmış görünümü, Yoga”yı şekilden şekile sokarken, bizlerin de beğenisinden beğeni toplamayı başarıyor. Zaten Yoga adı da buradan, ürünün ilginç şekillere girmeyi başarmasından geliyor. Cihaz kapalı durumdayken 17 mm kalınlığa sahip. Varın gerisini siz düşünün.
 


 
Pure Sensia 200D

Pure Sensia 200D isimli bu dijital radyo, dokunmatik ekranı ve Stargate”vari tasarımıyla bu sayfalara konuk olma konusunda hayli istekli göründü. Siyah ve beyaz renk seçenekleriyle gelen Sensia 200D, inanılması zor ama uygulama desteğiyle birlikte geliyor. Böylece müzik dinlerken dokunmatik ekranı üzerinden Twitter, Facebook gibi popüler uygulamalarla da haşır neşir olabiliyorsunuz.

 

Nokia Lumia 800

Nokia”nın büyük ekranlı akıllı telefonlara sıcak bakmadığını biliyoruz. Konuyla ilgili detaylı bir yazıyı geçtiğimiz ay kaleme bile almıştık. Fakat Nokia rakiplerinden geri kalmamak adına bu alanda da bir ürünle karşımıza çıkmayı ihmal etmeyerek Lumia 900″ü piyasaya sunmuştu. Firma Lumia 900″den önce 3.7 inç”lik Lumia 800 ile orta ekran boyutunda nabız yoklamasını yapmaya başlamıştı. Gorilla Glass kaplamaya sahip AMOLED ekranlı Lumia 800, Windows Phone 7.5 Mango ile birlikte gelerek farkını bir de işletim sistemi açısından belli ediyor. Ele avuca sığmaz görünümüyle WP 7.5 Mango, tutkunun objeleri arasında saydığımız Lumia 800 ile mükemmel bir uyum yakalamayı başarıyor. özellikle renkten renge girebilen yapısıyla Windows Phone 7.5 Mango, çevrelendiği Nokia Lumia 800″ü her an farklı bir görünüme sokabilecek potansiyele sahip bir mobil OS. Kısacası,Nokia Lumia 800 ile birlikte elinizin altında bir cazibe kaynağı durmuş olacak diyebiliriz.
 


 
Philips SoundSphere

Kıvrımlı ve oval yapısıyla dikkatimizi çeken SoundSphere, bir ses kaynağından çok, evin dikkat çekici bir aksesuarı olarak görünüyor. Ses teknolojilerine ve ürünlerine yaptığı yatırımların karşılığını bir bir almaya başlayan Philips, bu alanda en güvendiği ürünlerden biri olan 100 Watt”lık SoundSphere ile hem görsel hem de işitsel bir şölen organize etmek mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken SoundSphere”i özenli bir şekilde evin en uygun noktasına yerleştirmek ve gerekli bağlantıları gerçekleştirmek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here