Ana sayfa Haber TurkNet Adil Kullanım Noktası”nı tamamen kaldırdı

TurkNet Adil Kullanım Noktası”nı tamamen kaldırdı

0

TurkNet yaptığı açıklamada, “Adil Kullanım Noktası (AKN)”nı kaldıran ilk operatörün TurkNet olduğunu belirterek, fırsat eşitliğine verdikleri önemin bir göstergesi olarak AKN uygulamasını ülkenin her yerinde kaldırdıklarını duyurdu. Genel Müdür çelebiler yaptığı açıklamada şöyle söyledi:

önce taahhüdü kaldırarak kullanıcılara seçme ve memnun kalmadığında hizmetini değiştirme şansı sunmaya başladık. Şimdi de tüm Türkiye’deki müşterilerimizi ve TurkNet’e yeni gelecek herkesi AKN’siz internetle buluşturuyoruz. TurkNet’liler artık AKN hız sınırlamasına takılmayacak. İnternet kullanıcısı olarak bizler bir servis sağlayıcıdan ne istiyorsak müşterilerimize de onu sunuyoruz

İlk adımı 2016 yılı Mart ayında attıklarını belirten çelebiler, Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) uygulaması ile sadece bakır kablolarla pasif bileşenlerin kiralandığını ve böylece kendi aktif altyapıları üzerinden kullanıcılara ulaşmaya başladıklarını, bunun da maliyeti düşürdüğünü söyledi.

Daha sonra tüm AKN”lerin 250GB”a çıkarıldığını belirten çelebiler, test sonrasında alt yapılarının söz konusu artışı rahatlıkla kaldırdığını gözlemlediklerini, bu nedenle de son aşamada tüm aboneler için AKN”nin artık kaldırıldığını ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here