Ana sayfa Haber Türkiye’ye resmi giriş yapan Amazon’un web adresi de belli oldu!

Türkiye’ye resmi giriş yapan Amazon’un web adresi de belli oldu!

0

Merkezi Amerika”da bulunan Amazon, dünyanın bir numaralı e-ticaret firması olarak biliniyor. Uzun yıllardır e-ticaret platformunda çok geniş ürün skalasıyla hizmet veren Amazon, artık Türkiye”de.

Firmanın Avrupa birimi Amazon Core Europe bünyesinde faaliyet gösterecek olan Türkiye şubesi, AMAZON TURKEY SERVICES YöNETİM DESTEK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ adı altında yeni bir firma kurmuştu. Firmanın adresi ‘Beşiktaş/İstanbul’ olarak görünüyor.

Türkiye’de mevcut e-ticaret sitelerini satın almayı da gündeminde bulunduran firma, bunun gerçekleşmemesi halinde sıfırdan yapılanmaya gidecek.

İnternet adresi de belli olan Amazon”un yeni adresi tahmin edeceğiniz üzere “amazon.com.tr” olacak. An itibariyle bu adres, amazon.de alanına yönlendirme yapmakla birlikte, sitenin içeriği bütünüyle Türkçe.

E-ticaret devinin Türk piyasasına giriş yapmasına hükümet yetkilileri de olumlu tepkiler verdi. Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek, Amazon”un Türkiye”de şirket kurmasının, ticaret açısından olumlu bir gelişme olduğunu söyledi. Bakan, aynı zamanda KOBİ”ler için de yeni bir platform olma özelliği göstereceğini dile getirdi.

1994 yılında Jeff Bezos”un Seattle”da kurduğu Amazon”un piyasa değeri yaklaşık 430 milyar dolar. Bu rakam en yakın rakibi Walmart’ın iki katı, ebay’ın ise yaklaşık 10 katına denk geliyor. Dünya genelindeki toplam çalışan sayısı 341 bin civarında olan firma, Forbes”in en yenilikçi firmaları listesindeki yerini her zaman için koruyor. Firmanın yıllık satış miktarı 135 milyar dolar civarında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here