Ana sayfa Haber Türkiye”nin en genç caz festivali

Türkiye”nin en genç caz festivali

0

15 Gün Boyunca 27 Unutulmaz Caz Performansı!

Beş yıldır yeni caz gruplarına, deneysel projelere ve jam sessionlara yer vermesiyle bilinen mekan 60 m²’nin bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği festival “Jazz15”, Türkiye’nin önde gelen ve gelecek vadeden genç kuşak caz müzisyenlerini müzikseverlerle buluşturuyor. “Jazz15”; 03 – 17 Mayıs tarihleri arasında Akademi Restaurant, Nişantaşı Zihni ve 60 m²’de eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor.

3 Mayıs Cuma günü saat 22:00’da Akademi Restaurant’ta düzenlenecek festivalin açılışı, Türkçe cazın önde gelen caz vokali Jülide özçelik’in muhteşem performansının ardından dj Murat Beşer’in müzikleriyle devam edecek. Aynı gün 60 m²’de Bilal Karaman & Jarrod Cagwin de sevenleriyle buluşacak.
 

Profesyonel, amatör veya dinleyici olarak cazı hayatının bir parçası haline getirmiş herkesi biraraya getirmeyi amaçlayan ve 15 gün boyunca cazın ustalarını ağırlayacak festival kapsamında; Sibel Köse, Jehan Barbur, Birsen Tezer, Ayşe Gencer, İmer Demirer, Sarp Maden Quintet, A Capella Boğaziçi, Pia Tango feat. Sumru Ağıryürüyen, Alp Ersönmez – Cereyanlı, Ayşe Tütüncü Dörtlüsü, Ece Göksu Quartet, Yeşim Pekiner Quintet gibi önemli sanatçı ve gruplar yer alıyor.

“Jazz15″te aynı zamanda; Selen Beytekin, Cemmetin Band, Buket Coşkuner Quintet, Pastel Caz Kumpanyası – GUP, Ferhat öz & Nilüfer Verdi, Halil Serin Trio, Damla Pehlevan, Ceyda özbaşarel + KDV, Bora çeliker Quartet, Melisa Kral Quintet, Banu Savaş Quintet, State of Jam gibi sevilen isim ve gruplar da dinlenebilecek.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here