Ana sayfa Haber Türkiye”deki internet kesintisinin nedenleri

Türkiye”deki internet kesintisinin nedenleri

0

Türkiye bugün enerji konusunda sıkıntılar yaşıyor. Bazılarına göre 25 il, bazılarına göre ise 30’dan fazla il elektrik kesintilerinden etkilenmiş bulunuyor. Saat yaklaşık 12 sularında elektrik kesintileri başladı, İzmir ilk kesintileri yaşadı ardından Ankara, İstanbul, Bolu, Van gibi bölgelerde de elektrik kesintisi yaşandı. Elektrik kesintilerinin nedenleri ilk başta ekipmanla alakalı, trafo veya santral ile alakalı olduğu düşünülüyordu fakat işin aslında yazılım ve mühendislik konusunda yetersizliklerin olduğu ortaya çıkmaya başladı ve artık bu hemen hemen kesin gibi.

Saat 19.15 civarında İstanbul’da tekrar bir elektrik kesintisi yaşandı ancak yaklaşık yarım saat sürdü, şu sıralar tekrar elektriğe kavuşabildik. Türkiye elektrik kesintisi ile ilgili en ilginç olan kısım ise, aslında avrupa tarafında dün akşam saatlerinde büyük bir arıza yaşanmış ancak altyapı kısmi bir süre için bu arızayı kaldırabilmiş. Dün akşam saat 8 civarında sıkıntı yaşandı ancak bugün öğlen saatlerinde elektrik sağlayan yazılım sistemlerinin çöktüğü söyleniyor.

Bursa, Adana, Isparta, Burdur, Bitlis, Yozgat, Kütahya, Sivas, Siirt, Kayseri, çanakkale, Konya, Gaziantep, Hatay, Kırşehir, Denizli, Kahramanmaraş, Eskişehir, Uşak, İzmit, Tunceli, Zonguldak, Elazığ, Bilecik, Samsun, Mardin, Trabzon, Aydın, Artvin, Edirne, Düzce, Diyarbakır, Kars, Muğla, Ankara, Adıyaman, Batman, Karaman ve Karabük kesintilerden etkilendi ve etkilenmeye devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here