Ana sayfa Haber Türkiye’de bir ilk: Senfonik Salsa

Türkiye’de bir ilk: Senfonik Salsa

0
Türkiye’de ki ilk Latin-caz ve Türkçe salsa albümlerinin sahibi olan piyanist Emir Ersoy, dünyada bile çok az örneği olan senfonik salsa projesini haya geçti. 2010 yılının sonlarına doğru Ajda Pekkan,Kenan Doğulu,Funda Arar, Kubat, Deniz Seki, Yaşar, Ayca Varlıer, Metin Ersoy, Tuğba özerk ve Emre Altuğ gibi isimleri bir araya getirerek hazırladığı ve “10 şarkı 10 şarkıcı” adını verdiği ilk Türkçe Salsa albümünü piyasaya çıkaran Ersoy 2009 yılında da “Cuban Portrait” adli ilk latin-caz albümünü tüm dünyada EMI etiketiyle satışa sunmuştu.
Bu albümlerin hemen ardından “Senfoni ile Salsa” projesi üzerine çalışmaya baslayan Emir Ersoy, ilk konserini 29 Aralık 2010 tarihinde Bursa Senfoni orkestrası ile Bursa”da yeni yapılan Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi”nde yer alan 1650 kişilik Osmangazi Salonu’nda verdi.

Bursa Senfoni orkestrasının yılbaşı konseri olma özelliğini taşıyan bu konser aynI zamanda Türkiye”nin ilk “Senfonik Salsa” konseri oldu. Bu proje, dünya üzerinde hit olmuş Latin parçalarının ve “10 şarkı 10 şarkıcı” albümünde yer alan Türkce-Salsa parçalarının Senfonik versiyonlarını Emir Ersoy”un aranjmanları ile seyirciye sunuyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here