Ana sayfa Haber Türkiye Akıllı Telefon Kullanıcı Sayısı Belli Oldu

Türkiye Akıllı Telefon Kullanıcı Sayısı Belli Oldu

0
Türkiye akıllı telefon kullanıcı sayısı
cep telefonları kiralanabilecek

Statista’nın 2019 yıl sonu verileri ortaya çıktı ve Türkiye akıllı telefon kullanıcı sayısı kesinleşti. Hadi gelin detaylara birlikte göz atalım.

Çin ve Hindistan gibi ülkeler, akıllı telefon konusunda dünyanın en büyük pazarı olarak biliniyor. Türkiye gibi ülkelere bakıldığında bu pazarın pek tatmin edici olmadığı söylenebilir. Araştırma kuruluşları tarafından yapılan çalışmalar için öncelikle Çin ve Hindistan’a bakalım.

Çin, toplamda 851 milyon akıllı telefon kullanıcısına sahip ve bu rakamın çoğunu iPhone kullananlar oluşturuyor. Hindistan ise 346 milyon akıllı telefon kullanıcısı ile sektörü domine eden bir diğer ülke konumunda.

Türkiye akıllı telefon kullanıcı sayısı ne boyutta?

Türkiye’deki akıllı telefon kullanan kişi sayısı 45 milyon olarak açıklandı. Bu rakam nüfusa oranlanırsa bir hayli yüksek bir rakam olduğu söylenebilir. Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında Türkiye oldukça yüksek bir sayıya sahip.

Türkiye akıllı telefon kullanıcı sayısı

Almanya ve İngiltere, akıllı telefon kullanan kişi sayısı bakımından iyi bir konumda. Ancak Çin ve Hindistan gibi ülkelerde akıllı telefon kullanıcı sayılarının henüz yeterli olmadığı görülüyor. Bu nedenle akıllı telefon üreticileri Hindistan ve Çin pazarına yöneliyor.

Türkiye pazarında da henüz doyum noktasına ulaşıldığı söylenemez. Her ne kadar İspanya gibi Avrupa ülkelerini geçmiş olsak bile yine de yeterli değil. Xiaomi gibi şirketler, hem Hindistan hem de Türkiye pazarında aktifliğini artırmak istiyor. Sizce akıllı telefon kullanan kişi sayısı Türkiye’de ne yönde değişecek? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here