Ana sayfa Haber Turkcell ve Nişantaşı MYO işbirliği ile “Akıllı Okul” dönemi!

Turkcell ve Nişantaşı MYO işbirliği ile “Akıllı Okul” dönemi!

0

Turkcell ve Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu, Türkiye”nin ilk “Akıllı Okul”unu hayata geçiriyor

Türkiye”nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, çığır açacak bir dijitalleşme hamlesi ile tüm öğrenci ve eğitimcilerin hayatını değiştirmeye hazırlanıyor. Türkiye”de ilk defa Nişantaşı Meslek Yüksekokulu ile hayata geçirilen Akıllı Okul projesi sayesinde fiber-mobil internet altyapısı, akıllı tablet, müfredata göre tasarlanmış arabirim ve uzaktan öğrenme platformu ve içerik tek bir çatı altında öğrencilere sunuluyor. Turkcell”in kurduğu uçtan uca altyapı sayesinde Türkiye”de ilk defa bir okul tamamen akıllı tablet ile eğitime geçmiş olacak.
nişantaşı myo-akıllı okul
Proje için bu yıl Nişantaşı Meslek Yüksekokulu”nu kazanarak birinci sınıfta okumaya başlayacak 1000 öğrenciye ve tüm öğretmenlere 3G”li tablet bilgisayar ve yazılım ücretsiz dağıtılacak. Turkcell Superonline, Nişantaşı Meslek Yüksekokulu”nun fiber internet altyapısını kuracak ve 1. sınıfın tüm müfredatı (moda tasarımı, sivil havacılık, bilgisayar programcılığı, tıbbı dökümantasyon gibi 13 farklı program) Akıllı Okul eğitim plaftformuna aktarılacak. Bu sayede 2011-2012 eğitim yılından başlayarak Nişantaşı Meslek Yüksekokulu öğrencileri tüm eğitimi tablet bilgisayarlar üzerinden yapacak.
nişantaşı myo

Cenk Bayrakdar: “Bu proje, Türkiye”de eğitimin dijitalleşmesi adına atılmış en önemli adımlardan biri”

Turkcell”in Akıllı Okul projesi ile uçtan uca kurulan altyapı sayesinde ihtiyaca göre geliştirilmiş en iyi dijital öğrenim deneyimini sunmayı hedeflediğini belirten Turkcell Yeni Teknoloji İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar şöyle devam etti:
Akıllı Okul projesi, defter-kitap ihtiyacını ortadan kaldırıyor, interaktif yapısı sayesinde hem öğrencilere hem de öğretmenlere yeni bir bakış açısı kazandırıyor, ezberciliğe son veriyor, bilgiye her an her yerden erişimi kolaylaştırıyor ve kesintisiz eğitimi hayal olmaktan çıkarıyor. Bu projeyi, Türkiye”de eğitimin dijitalleşmesi adına atılmış en önemli ve somut adımlardan biri olarak görüyoruz. Turkcell olarak böyle bir hamleye liderlik etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Umarız Nişantaşı MYO ile başlattığımız Akıllı Okul, kısa sürede ülke çapına yayılır ve sunduğu dijital öğrenim deneyimi ile başka projelere de örnek olur.”

 

 

akıllı okul-nişantaşı myo

Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu Mütevelli Heyet Başkanı Levent Uysal da şunları ekledi:

“öğrencilerimizin İngilizce ve teknoloji altyapısını tamamlamak istiyoruz. Bu uygulamalardan biri de Akıllı Okul olacak. öğrencilerimiz tabletlerini açtıklarında o yılın öğretim üyelerimiz tarafından hazırlanan tüm müfredat ve içerikler tabletlerine yüklenmiş olacak. Bu uygulama ile biz kitapla kalemi bireştiriyoruz. Küçük bir uygulama ile bütün yılın eğitimini cebinizde taşıdığınızı düşünün! Bu öğrenciler için büyük bir kolaylık, eğlenirken bilgilenecekleri ve aynı zamanda alıştıkları bir teknoloji ile eğitim aldıkları için de sürekliliğin sağlanacağını düşünüyoruz.”


Akıllı Okul öğrenci ve öğretmenlere ne sağlayacak?

Turkcell”in iş ortağı Intelligent Papers ile birlikte geliştirdiği Akıllı Okul projesi öğrenci ve öğretmenlerin hayatını çok daha kolaylaştıracak. öğrenci ve ögretmenler her yere kolayca taşıyabildikleri tabletlerle bilgiye çok daha hızlı ve rahat ulaşacak, derslerin interaktif hale gelmesiyle verimlilik artacak ve ders çalışmak çok daha ilgi çekici hale gelecek. Müfredat her an her yerden ulaşılabilir olacak, öğretmenlerin hazırladıkları sunumlar öğrencilerin tabletlerine otomatik olarak yüklenecek ve öğrenciler bu sunumların üzerine not alıp sorulara cevap verebilecekler. Anket uygulaması sayesinde öğrencilerin bir konuyu anlayıp anlamadığı anında görülebilecek. Sınıftaki akıllı tahtaya bağlanarak, tek bir tahtada tüm öğrenciler ortak çalışabilecek. öğrenciler kitap ya da deftere gerek kalmadan eğitim materyallerini ve ödevlerini her an her yerden güncelleyebilecek.

Sadece okulda değil, yolda, evde, nerede olursa olsun derslerini tek bir platform üzerinden takip edebilecek, destek amaçlı videolara, animasyonlara, internetteki diğer ek kaynaklara ulaşabilecek. E-kitaplar ya da defter üzerine not alınabilecek. öğrenci dilerse kitabın bir sayfasını üzerinde aldığı notlarla birlikte ya da defterini öğretmeni ile paylaşabilecek ya da dilerse bu notlara daha sonra evden ulaşabilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here