Ana sayfa Haber Türkcell”in SimClub servisiyle ilgili büyük şikayetler var

Türkcell”in SimClub servisiyle ilgili büyük şikayetler var

0

Türkcell’in SimClub isimli servisi, aylık ödeme ve ya haftalık ödeme ile çalışan ek mobil hobi sağlayıcısı olarak çalışıyor. Atılan mesajlar karşılığı kullanıcılara burç yorumu gibi farklı hobi faaliyetlerini mesajlarla sağlayabiliyorlar. Genellikle eğlenceye yönelik servisleri bulunuyor. Türkcell gibi GSM operatörleri bunun gibi ücretli servisleri oldukça önemsiyorlar zira, rekabet içerisindeki konumlarını bunun gibi yan uygulamalar da belirleyebiliyor.

Bu hafta bu servisi ilk defa duyduğumu söyleyebilirim. Birkaç Türkcell kullanıcısının mağduriyeti bu servisi derinlemesine incelememe neden oldu ve SimClub servisi oldukça ciddiyetle hazırlanmış, Türkcell’den alınan telefonlarla da kurulu gelen bir servis. Kullanıcıların sözkonusu şikayetlerini belirttikleri site adresi de imza olarak Türkcell’e ait, yani herhangi bir aldatmaca ve ya sahtekarlık söz konusu değil. 1 haftadır yaklaşık 20 kullanıcının şikayetini ettiği durum şu şekilde gelişiyor:

Bu kullanıcılar internetten haftalık burç yorumlarına ulaşmak isterken, ilk sıradaki siteye tıklıyorlar ve birkaç burç okuduktan sonra “devamını okumak için onaylayın” şeklinde bir diyalog penceresiyle karşılaşmışlar. Bu diyalog penceresinde herhangi bir “faturanıza-kontörünüze” yansıtılacaktır ibaresi olmadan kendisini Türkcell’in Şenay Yangel ile sunduğu astroloji sayfasına yönlendirdikten sonra tekrar onay almadan “Paket başvurunuz onaylanmıştır, aylık 55 TL’lik SimClub Astroloji servisiniz başlatılmıştır” isimli bir mesaj aldıklarını söylediler. Böylesi bir durum, sahtekarlıktan bile suç unsuru sayılabilir. Bunun üzerine, kullanıcıların başvuruyu iptali için yolladıkları mesajın ardından bu paket servisinin 1 ay sonra sonlandırılacağı söylenmesiyle birlikte her şekilde mağdur edildiği oldukça aşikar.

Bu durum, belirli bir kullanıcı eksenin de mi, servisin bir açığı mı, ve ya  bir işgüzarlık mı olduğu henüz bilinmiyor. Türkcell’den bir açıklama geldiği takdirde bu haberi güncelleyeceğiz.

Editörün notu: İlgili şikayetleri dışarıda bulunduğum kafelerde, restaurantlarda dinledim.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here