Ana sayfa Haber Turkcell ile ‘bulut’a çıkmak

Turkcell ile ‘bulut’a çıkmak

0

Turkcell SüperBulut platformu sayesinde işletmelerin fiziksel sunucu kullanma ihtiyacı tamamen ortadan kalkacak ve tüm IT hizmetlerinde tasarruf sağlanacak

Turkcell, kurumsal müşterilerine sunduğu bulut bilişim hizmetlerini yepyeni bir platformda bir araya getirdi. Turkcell SüperBulut adını taşıyan internet platformu ile işletmelere rekabet avantajı ve yüzde 80 tasarruf olanağı sağlanması hedefleniyor. Turkcell, SüperBulut hizmetlerini başta Microsoft Türkiye ve HP olmak üzere Oracle, EMC & VMware, Citrix, Checkpoint, Cisco gibi iş ortakları ile birlikte sunuyor.
 
turkcell süper bulut

Turkcell SüperBulut platformu, Turkcell”in stratejik işbirliği yaptığı ve platforma katma değer sağlayan iş ortakları Microsoft Türkiye ve HP”nin katıldığı basın toplantısı ile tanıtıldı. Toplantıya, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer özmen ve HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar katıldı. Toplantıda www.turkcellsuperbulut.com adresinden erişilebilen platformda, hangi hizmetlerin sunulacağı ve bu platformun işletmelere nasıl fayda sağlayacağı açıklandı.

İşletmelerin ön yatırım, bakım ve güncelleme masraflarını ortadan kaldıran Turkcell SüperBulut ile bulut hizmetlerine her an, her yerden ve her cihazdan istenilen kapasiteyle dakikalar içerisinde ulaşılıyor. Turkcell SüperBulut platformu sayesinde işletmelerin fiziksel sunucu kullanma ihtiyacı tamamen ortadan kalkacak ve tüm IT hizmetlerinde tasarruf sağlanacak.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here