Ana sayfa Haber Turkcell Firması Adil Kullanım Kotasını Kaldırıyor

Turkcell Firması Adil Kullanım Kotasını Kaldırıyor

0

Dijital Dünya, özellikle 2008 sonrasında çok ciddi bir ivme kazanmaya başladı. Her ne kadar bu hızlı ilerleme büyük değişimler getirse bile, internet üzerindeki en ağır yüklerden bir tanesi de adeta bunu yavaşlatmaya çalışıyordu. Adil kullanım kotası denilen ve internette yoğun olarak bulunan kişileri zorlayan sistem; hem dijital dünyada hem de online kullanıcılar da büyük hayal kırıklıkları yaratıyordu.

Türkiye’de şu an için adil kullanım kotası sistemi yaygın olarak bulunuyor. Ancak Turkcell firması, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren adil kullanım kotası sistemini kaldıracaklarını ifade etti.

Bu Karar Kimler İçin Geçerli Olacak ?

Turkcell kuruluşu tarafından yapılan açıklamada; bu kararın tüm kullanıcıları kapsayacağı ifade edildi. Limitsiz internet gibi kavramların içini boşaltan adil kullanım kotası, böylece herkes için geçerli olmaktan çıkacak.

 

 

2 milyondan fazla ev ve işyerine internet sağlayan Turkcell kuruluşu, bu sayede dijital ekosisteme katkı sağlamış olacak. Daha önceden de bu tarz firmalar; adil kullanım kotası nedeniyle sıklıkla eleştiriliyordu.

Bu alanda hizmet veren diğer kuruluşların da Adil kullanım kotası gibi bir engelden vazgeçmesi ise biraz zaman alacak gibi görünüyor. Ancak umuyoruz ki internet alanında bu değişimler hızlı bir şekilde gerçekleşir. Zira Turkcell; bu kararı vermekte geç bile kalmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here