Ana sayfa Haber Turkcell”den Mobil Hasar hizmeti

Turkcell”den Mobil Hasar hizmeti

0

Trafikle ilgili tüm sorularınızın cevabı cebinizde

Turkcell”in iş ortağı Esta Bilgisayar ile birlikte sunduğu Mobil Hasar servisi ile ikinci el araçların hasar ve sabıka durumunun yanı sıra, kaza tespit tutanağı, trafik ve kasko poliçelerinin geçerlilik durumu ve kazaya karışan üçüncü kişilerin mağduriyeti de SMS ile sorgulanabiliyor.

Ağustos 2009″da uygulamaya giren Mobil Hasar servisini yaklaşık 250 bin kişi kullandı, yapılan toplam sorgulama sayısı 315 bini geçti. Sadece Turkcell abonelerinin kullanımına açık olan Mobil Hasar servisi, plakayı yazıp 5664″e mesaj atan Turkcell”liye, herhangi bir aracın trafiğe çıkış tarihinden itibaren tüm hasarlarıyla ilgili bilgileri, Tramer Trafik Sigortaları Bilgi merkezi veritabanı üzerinden SMS olarak gönderiyor.

Turkcell Mobil Hasar Servisi, ilk 5 ayında ikinci el otomotiv sektöründe tüketicilerin her an, her yerde ulaşabilecekleri önemli bir sorgulama platformu haline gelirken, “7. eTürkiye ödülleri”nde Kamudan Vatandaşa eHizmetler Kategorisi”nde de finale kalma başarısını
 

Sorgulama nasıl yapılıyor?

 

 

Hasar bilgisi sorgulama: HASAR yazıp bir boşluk bırakarak plakayı yazmak ya da sadece plakayı arada boşluk bırakmadan (örneğin: 34AB123) yazıp 5664’e göndermek yeterli oluyor. Hasar bilgileri, 2003’ten itibaren sigorta şirketleri tarafından yapılan kasko trafik sigortası hasar ödemelerine dayanarak verilİyor. (Servis ücreti  7 SMS)

Kaza bilgisi sorgulama: KAZA yazıp bir boşluk bırakıp ardından plakayı yazarak 5664’e göndermek yeterli oluyor. (Servis ücreti 5 SMS)

Poliçe bilgisi sorgulama: TRAFIK veya KASKO ve bir boşluk bırakarak plakayı yazıp 5664’e SMS atmanız gerekiyor. (Servis ücreti 5 SMS)

Mağdur bilgisi sorgulama: Trafik kazası mağdurunun hasarı hangi sigorta şirketinden alacağı ve hasar dosya numarasını öğrenmek için kişinin MAGDUR yazıp boşluk bırakıp ‘TC kimlik numarası’nı yazıp Turkcell 5664’e göndermesi gerekiyor. (Servis, 4 SMS) ücretlendiriliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here