Ana sayfa Mobil Turkcell”den dünya çapında başarı!

Turkcell”den dünya çapında başarı!

0

Turkcell 3G santralleri, telekom altyapı sağlayıcı şirketi Ericsson”ın gerçekleştirdiği testlerin sonucunda data hızında dünya birincisi olarak belirlendi.
 

Turkcell, telekom altyapı sağlayıcısı Ericsson”ın dünyanın 53 ülkesinde gerçekleştirdiği “Uluslararası 3G Şebeke Kıyaslama Raporu”nda data (veri) indirme hızı ile dünyanın en hızlı operatörü oldu. Yapılan testlerde ABD, Japonya, İtalya, Almanya, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerin GSM operatörlerini geride bırakmayı başaran Turkcell, ayrıca “En Düşük Bağlantı Kesilme Oranı” sıralamasında ilk 25 sıraya 9 adet  ve “Ses Aramalarını Sağlıklı Tamamlama” sıralamasında da lik 22 arasına 10 adet santral sokmayı başardı.
 
Turkcell 3G
Turkcell”in Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, “Türkiye”ye gelmesine öncülük ettiğimiz 3G altyapısı için yaptığımız yatırımlar meyvelerini veriyor. Sahip olduğumuz A tipi lisansla hayata geçirdiğimiz 3G yatırımlarımız sonucunda Türkiye nüfusunun %85″i Turkcell 3G kapsaması altında bulunuyor. Data indirme hızıyla sadece Türkiye”de değil dünyadaki diğer operatörler arasında da en hızlısı Turkcell oldu” dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here