Ana sayfa Haber Turkcell”de kontör müjdesi

Turkcell”de kontör müjdesi

0
TL”ye geçiş için hazırlıklarını tamamlayan Turkcell, müşterilerine kolay ve rahat bir geçiş sunmayı hedefliyor.
Turkcell, kontörden TL”ye geçiş için hazırlıklarını tamamladı. Turkcell, 26 milyon HazırKart”lı müşterisinin kontörden TL kullanımına kesintisiz, kolayca ve aynı anda hızlıca geçebilmesi için tüm ekipleri ve altyapısını geçişe hazırladı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu”nun (BTK) aldığı karar ile 1 Nisan 2010 tarihinden itibaren tüm mobil operatörler kontör yerine TL”ye dayalı tarifelendirme sistemine geçecek. GSM operatörleri bu tarihten itibaren tüm tarifelerde, kampanyalarda ve reklamlarda hizmet birim ücreti olarak; ses, SMS ve tüm diğer hizmetler için kontör yerine TL ya da kuruş kullanacak. ön ödemeli hat kullanıcıları geçiş sonrasında eskiden kontör yükledikleri kanallardan TL kart yükleyerek kullanabilecek. Müşterilerin 1 Nisan tarihine kadar kullanılmamış kontörleri, değer kaybetmeden BTK”nın onayladığı birim fiyat üzerinden hesaplanarak TL”ye çevrilecek ve hesaplarına yüklenecek. Geçişten önce TL kart ve tarife fiyatları Turkcell müşterilerine duyurulacak.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Turkcell”de müşteri memnuniyetini sağlamak için müşterilerine kalan kontör bilgisini şu anda da verdiklerini, kontörden TL”ye geçişle birlikte zorunlu olacak bu bilgilendirme ile tüm mobil operatör müşterilerinin yaptıkları her görüşme sonunda aldıkları hizmetin kullanım tutarını ve hesaplarında kalan TL tutarını görebileceğini belirtti. Develioğlu ayrıca, “Müşterilerimiz 1 Nisan”dan itibaren ayrıca başvuru yapmak ya da tarife değişikliği yapmak zorunda kalmadan hayatlarına devam edebilecek ve Turkcell”in sunduğu avantajlardan yararlanabilecekler. Turkcell olarak, en kaliteli, yenilikçi hizmet ve ürünleri, en geniş kapsamayla müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Kontörden TL”ye geçiş hakkında kısa kısa…

1. Tarife ve kampanyalarda bugün kontör yükleyerek aldığınız avantajlardan 1 Nisan sonrası TL kartları yükleyerek yararlanmaya devam edebilirsiniz, tarife değişikliği yapmanıza ya da yeni bir tarife için başvurmanıza ve aboneliğiniz olan diğer servisler için ek bir işlem yapmanıza gerek olmayacak.
2. Bugün kontör yükleyebildiğiniz kanallardan TL kartlarını da yükleyebileceksiniz.
3. Artık kontör yerine geçen yeni TL kartını yine bugün kontör yükleyebileceğiniz kanallardan satın alarak, bu TL kartının içinde bulunan miktarını hattınıza yükleyebilecek ve hattınızda TL bakiyesi göreceksiniz.
4. Konuştukça, SMS attıkça ya da başka bir hizmet ile bu TL bakiyesinden harcama yapacak ve kalan tutarı her hizmet sonrası ekranınızda görebileceksiniz. BTK kurul kararı gereği bu bilgileri tüm müşterilere iletilecek. Bu bilgileri almak istemeyen müşteriler çağrı merkezimiz kanalı ile bu bilgilendirmeyi iptal edebilirler.
5. Bayilerde halen mevcut olan kontör kartlarını TL geçişi sonrası da satın alabilirsiniz. Bu kartların 31 Mart 2010 tarihinde geçerli tavsiye edilen satış fiyatı TL tutarı olarak hattınıza yüklenecek. örneğin 150 kontör kartı satın aldığınızda 31 Mart 2010 tarihinde geçerli tavsiye edilen satış fiyatı olan 31 TL hattınıza yüklenecek.
6. Kontörde olduğu gibi yine yükleme miktarına bağlı avantajlar olacak. Tek seferde daha fazla yüklemeye daha uygun tarife ve kampanya avantajından faydalanabileceksiniz.
7. 1 Nisan itibariyle cebinizdeki kontörler BTK tarafından onaylanan birim fiyat üzerinden hesaplanacak ve kontörleriniz değer kaybetmeden hattınıza TL olarak yüklenecek.
8. Kampanyalardan kazandığınız hediye kontörler 1 Nisan”da değer kaybetmeden TL olarak hattınıza yüklenecek.
9. TL ile belirtilen tarife ve kampanya fiyatlarına KDV ve öİV dahildir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here