Ana sayfa Haber Türkçe Olimpiyatları Fotoğraf Sergileri

Türkçe Olimpiyatları Fotoğraf Sergileri

0

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları”nı bir film şeridi gibi gözler önüne seren fotoğraflar, üç büyük şehirde olimpiyat severlerle buluştu

Dünyanın en kapsamlı olimpiyatları arasında gösterilen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları, 2003 yılında 17 ülke ve 62 öğrenci ile başladı, 10 yılda sevgiyle büyüyerek 135 ülke ve 1500 öğrenciye ulaştı. Türkçe Olimpiyatları serüveninden bugüne kadar akıllarda kalan 300 kare fotoğraf İstanbul, Ankara ve İzmir”de sanatseverlerle buluştu.
 
Usta ellerin objektiflerinden çıkan fotoğraflarda çocukların hep birlikte yer aldıkları toplu fotoğrafların yanı sıra, portre fotoğraflar, performans ve sahne arkası fotoğrafları da yer alıyor. İstanbul; Atatürk havalimanında 72, Taksim”de 50 ve Maksem cumhuriyet Sanat Galerisi dış mekânda 40 fotoğraf sergilenirken Ankara Esenboğa Havalimanında 72 ve İzmir Adnan Menderes Havalimanında ise 32 fotoğraf yer alıyor. Bu yıl “İnsanlık için el ele” sloganıyla başlayan Uluslararası Türkçe Olimpiyatları”nın etkinlik kapsamında açılan fotoğraf sergileri Haziran sonuna kadar tüm ziyaretçilere açık olacak.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here