Ana sayfa Haber Türkçe e-kitaplar nasıl indirilir?

Türkçe e-kitaplar nasıl indirilir?

0

Kitabın en teknolojik hali

 

Kitap okumak bazı insanlar için bir tutkudur. Ancak kimilerinde bu tutkunun hedefi hafifçe sapıp, okuma eyleminin kendisine değil, kağıda, mürekkebe, yani cisme yönelir. Bu kişiler kitap okumayı sevmezler, tırnak içinde, büyük harflerle “KİTAP” okumayı severler. Kitap sayfalarının kokusunu, kağıdın parmak uçlarında bıraktığı hissi, onun ağırlığını duyumsamayı, okurken elinde, çantasında, masasının üstünde, okuduktan sonra kütüphanesinin rafında olmasını severler. Ben bu tip takıntıları hayli geri kafalı bulmakla beraber, matbaanın ya da kağıdın icadına karşı çıkan eski zaman entelektüellerine benzetiyorum ironik bir şekilde… Eminim onlar da “papirüs kokusu olmazsa olmaz” ya da “elle yazılmayınca, emek verilmeyince aynı tadı almıyorum” demişlerdir…

 

 

Biz bütün bunları bir kenara bırakalım ve e-kitap teknolojisini bütün avantajları, artıları ve faydalarıyla ele alalım :

 

 

 

E-kitap “korsan” demek değildir.

 

E-kitap denildiğinde çoğunlukla akla basılı kitapların korsan biçimde taranmış pdf dökümanları gelir. Ancak son bir kaç yıldır yayınevlerinin yavaş yavaş ilgi göstermeye başlamasıyla hem yasal, hem de dizaynı, sayfa dizilimi, imlası daha kaliteli e-kitaplar piyasaya çıkıyor. Bunun yanında, sadece e-kitap üretip satan yayınevleri de faaliyet göstermeye başladı. Bunlardan biri olan Propaganda Yayınları, e-kitap sayesinde hem okurun, hem yazarın kazandığını savunuyor.

E-kitap nereden temin edilir?

Türkçe E- Kitaplar nasıl indirilir?

Bugün bir çok yayınevi, yeni çıkan kitaplarını e-kitap formatında da piyasaya sunuyor ve bunlar online kitap satış sitelerinde satılıyor. örneğin Türkiye”de www.dr.com.tr, www.idefix.com, www.kitapyurdu.com, www.babil.com gibi bir çok siteden Türkçe e-kitaplar satın alabilirsiniz. Yabancı dilde kitaplar için seçenek daha bol; örneğin Amazon.com ve Barnes & Noble gibi mağazalarda yüz binlerce e-kitap var. Bunun haricindeki “alternatif” yollar için ise http://bit.ly/1zcU9rj adresine ve Facebook“taki çeşitli gruplara bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here