Ana sayfa Haber Türk YouTuber Ruhi Çenet kazandığı para miktarını açıkladı

Türk YouTuber Ruhi Çenet kazandığı para miktarını açıkladı

0

En ünlü Türk YouTube kanallarından birine sahip olan Ruhi çenet, yeniden farklı bir video çıkararak, YouTube”da şimdiye değin elde ettiği tüm geliri açıkladı. 2.6 milyon aboneye sahip olan çenet, Türkiye”nin en başarılı YouTuber”ları arasında gösteriliyor. Başarısını zaman zaman YouTube”da yayınladığı bilgi içerikli videolara borçlu olan çenet, bu şekilde geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. 2012 yılından bu yana YouTube camiasında yer alan YouTuber, bu zaman zarfında toplam 260 video paylaştı. 2013 yılı Şubat ayında YouTube”dan ilk parasını kazanan çenet”in 13 TL ile başladığı serüveni, zaman içerisinde çok daha yüksek rakamlara ulaştı.

çenet”in yeni paylaştığı görüntülerde kazancını sürekli olarak yukarıya taşımayı başaran çenet”in Mayıs 2013″e kadar yalnızca yurtdışından gelir elde edebildiği görülüyor. Bu tarihten itibaren YouTube”un Türkiye”de de kazanç sağlamanın yolunu açmasıyla birlikte aylık kazancı 1.500 TL”ye çıkıyor. Türk YouTuber bu başarısını kanalının açılışından bir yıl sonra aylık 2 milyon 780 bin izleyici kitlesiyle birlikte 4 bin TL”ye çıkardığı görülüyor.

Bir süre ajansla çalışan çenet, bu süreçte elde ettiği gelirlerin YouTube istatistiklerinde görünmediğini açıkladı. Uzun süre MCN ajansı ile yoluna devam eden YouTuber, ajansın dışında YouTube”dan 52 bin TL gelir elde etmeyi başarmış. Toplam izlenme sayısının 333 milyon olduğunu belirten çenet, 6 yıl içerisinde toplamda 478 bin TL gelir elde etmeyi başardığını söylüyor. Bu rakamlara özel sponsorlu reklamların dahil olmadığını göz önünde bulunduracak olursak, kazancın çok daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

çenet”in açıkladığı bu video ile YouTube Türkiye kanallarında aktif olanların kazandıkları paraların miktarı da az çok belli olmuş oldu. Bu noktada en çok kazanan kişinin, 2.5 milyar izlenme oranına sahip olan Enes Batur olduğunu söyleyebiliriz. Batur”un ortalama 3 milyon 700 bin TL kazandığı belirtiliyor. Enes Batur dışında 2 milyar 200 milyon görüntülenme oranına sahip olan OHA Diyorum adlı kanal, 3 milyon 300 bin TL, 860 milyonluk izlenme oranına sahip olan Orkun Işıtmak ise 1 milyon 300 bin TL gelir elde etmiş. Bahsedilen rakamların kanalların açıldığı ilk günden bu yana elde edilen ortalama gelirler olduğu belirtiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here