Ana sayfa Haber Türk yapımı Unrect”in çıkışına kısa bir süre kaldı!

Türk yapımı Unrect”in çıkışına kısa bir süre kaldı!

0

Oyun oynamayı çok seven bir milletiz aslında. İmkan verildiğinde hemen her yaştaki insanların oyun oynadığını görebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarındayken şöyle bir etrafa bakıldığında daha iyi anlaşılacaktır söylediğimiz. Oyun oynamayı seviyoruz sevmesine ama işin üretme kısmınagelindiğinde ne kadar çaba harcıyoruz, koca bir soru işareti. Sadece oyun değil, teknoloji ve bilim alanında üretkenliği arka plana attığımızı ne yazık ki kabul ederken, gururlanmamızı sağlayanhaberimiz, biraz olsun yüzümüzü güldürecektir. Yüzde yüz Türk yapımı oyun Unrect, 18 Ocak 2018tarihiyle oyuncuların beğenisine sunuluyor. Steam üzerinden ulaşılabilir olacak olan oyun, ilginç yapısıyla dikkat çekecek gibi dururken, heyecan yaratıyor.

özellikle, dünya çapındaki oyun üretiminin artmasıyla birlikte, birbirine benzer yapımlarla karşılaşmak sıklıkla yaşadığımız bir durum son zamanlarda. Bağımsız bir geliştiricinin işinin de çok zor olduğu bilinmekte. ürettiği değerin, çok sayıdaki yapım arasından sıyrılması, oyuncuların dikkatlerini çekmesi gerekiyor. Farklı fikirlerin geliştirmesi şart açıkçası. İşte Unrect de böyle farklı bir fikir ve dinamiklerle çıkışını gerçekleştirecek. Unrect, büyük ve gizemli mağaraların bulunduğu bir dünyada geçiyor. Tamamen inşa edilebilir olan epik dünyasında, kendi kolonisini kurmayı hedefleyen, kırmızı kare şeklindeki kahramanı yönetiyoruz. Amacımız, çeşitli bölgelere dağılmış yaşam kaynaklarınıtoplamak. Topladıklarımızla kolonistler üretecek ve yönlendireceğiz. Kolonistler, öz üretecek, nöbet tutacak ve bizlere eşlik edecekler. Böylelikle kendi yerleşim bölgemizi geliştirebileceğiz. Ayrıca kazandığımız bölgelerin savunması için stratejiler belirlememiz ve koloni bireylerinin yeteneklerini geliştirmemiz gerekiyor.

Oyunla ve oynanışla ilgili bilgileri gördükçe heyecanlanmamak elde değil açıkçası. Steam üzerinden18 Ocak 2018 tarihinde indirilebilir olacak Unrect, farklı oyun yapısıyla, denenmeye değer gözüküyor. Parça toplama, geliştirme, kale savunması ve strateji öğelerini, aynı yapı üzerinde bulunduğunu duymak bile ilgi çekiyor. Unrect oyununun, 17-18 yaşlarındaki genç bir arkadaşımız tarafından geliştirildiğini de eklemek gerekir. Umarız oyun başarılı olur, hem gelecekteki yeni oyunların hem de yeni geliştiricilerin önünü açar. Unrect ile ilgili gelişmeleri, gurur duyarak bekliyor olacağız. Merak eden oyuncular, Unrect için yayımlanan tanıtım videosuna aşağıdan göz atabilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here