Ana sayfa İnternet Türk Telekom, iki yeni müjde verdi!

Türk Telekom, iki yeni müjde verdi!

0

Türk Telekom, internette de hızını artırdı!
 

1- İnternette hız artıyor
2- Telefon 2 saat bedava

2011 yılına yeni kampanyalarla girmeye hazırlanan Türk Telekom, iki yeni müjde verdi. Yeni kampanyalarla gündüz 2 saat sabit telefonla bedava konuşturan Türk Telekom, internette de hızını artırdı. 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak tarifelerle internet hızı 100 Mbps’ye (megabit) kadar yükseltildi.

 

 

 

KULLANICI SAYISI 6.5 MİLYON

ADSL’den çok daha hızlı olan internet erişim teknolojisi VDSL2 ile 50 Mbps ve 100 Mbps hızlara ulaşacak olan Türk Telekom, ADSL2+ teknolojisiyle de 16 Mbps’ye kadar hızda genişbant erişim sağlayacak. Yeni internet paketleri, tüm internet servis sağlayıcıları aracılığı ile kullanıcıları yeni bir boyuta taşıyacak. Yeni tarifelerin fiyatları 100 Mbps’de 149 lira, 50 Mbps’de de 109 lira olarak açıklandı. Türk Telekom üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Bozkurt, kampanyaların tanıtımında yaptığı konuşmada, şirketin 2010’da gerçekleştirdiği proje ve yatırımların Türkiye’nin bulunduğu bölgede yeni bir iletişim merkezi haline gelmesini sağladığını belirtti. 2005 yılında Türkiye’deki ADSL kullanıcı sayısının 1.5 milyon iken, 2010’un üçüncü çeyreğinde 6.5 milyona ulaştığını kaydeden Gökhan Bozkurt, şöyle konuştu: “Yatırımlarımız, istihdam yaratmak için en önemli atılımlardır. Bütün hizmetlerimizi en iyi teknolojik altyapı ile yapmak istiyoruz. 2011 yılında da Türk Telekom’u güzel bir gelecek bekliyor.”
 

 

 

 

ABONE BAŞI KULLANIM ARTTI

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan da, 4 milyon ADSL abonesinin 8 megabitlik tarife paketi kullandığını, abone başı kullanımların, 1.5 yıl önce 6 GB seviyelerindeyken, bugün 12 GB noktasına geldiğini anlattı. Demircan, yeni paketler ile 100 megabite kadar tarifede tavsiye edilen perakende fiyatın 149 lira, ADSL2 ile limitsiz paketlerde 16 megabit hızda 50 GB adil kullanımla 59 lira olarak uygulanmasını beklediklerini ifade etti. Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay ise son 4 yılda fiber optik kablo ağlarını yüzde 30 oranında büyüttüklerini belirtti.
 

2 SAAT üCRETSİZ KONUŞMA

Türk Telekom, yeni yıl hediyesi olarak her gün ‘2 Saat Bedava’ kampanyası başlattı. Yapılan açıklamada, 23 Aralık 2010-31 Ocak 2011 tarihleri arasında geçerli olacak kampanyada, kayıt yaptıran ilk 1 milyon kişinin 10.00- 12.00 saatleri arasında sabit telefonlarından şehir içi ve şehirler arası konuşmaları ücretsiz olarak yapabileceği ifade edildi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here