Ana sayfa Haber Türk Telekom’dan eğitime çifte destek

Türk Telekom’dan eğitime çifte destek

0

Vitamin ücretsiz veriliyor 24 derslikli yeni okul yapılıyor

Türk Telekom eğitim yatırımlarına, devlet liselerine Vitamin bağışı ve Antalya Türk Telekom Lisesi açılışı ile devam ediyor. 24 derslikli, 720 öğrenci kapasiteli okulun açılması ile “Türk Telekom Okulları”nın sayısı 48″e ulaşıyor. İmzalanan protokol ile de interaktif eğitim yazılımı Vitamin”in Lise versiyonunun daha fazla öğrenci ve öğretmene ulaşması sağlanmış oldu

Türkiye”nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, eğitim alanında üstlendiği sorumluluğun bilinciyle desteğe devam ediyor.  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı Nimet çubukçu ve  Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany”nin katılımıyla Antalya”da imzalanan protokol ile online eğitim destek yazılımı Vitamin”in Lise versiyonu devlet liselerinde ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor.
 


 
Açılışı yapılan Antalya Türk Telekom Lisesi ile Türkiye çapında eğitime başlayan Türk Telekom Okulu sayısı 48″e ulaştı. Uluslararası ödüller ile başarısını kanıtlayan Türk Telekom Okulları projesi tamamlandığında, yaklaşık 40 bin öğrenciye eğitim imkânı sağlanıyor olacak.

Türk Telekom Grubu teknoloji şirketlerinden Sebit tarafından geliştirilen interaktif eğitim yazılımı Vitamin ile de eğitime katkılarını sürdüren Türk Telekom, Milli Eğitim Bakanlığı ile Vitamin Lise Protokolü”nü imzaladı. Bu protokol ile öğrenciler tarafından devlet liselerinden, öğretmenler tarafından ise internet erişim olan her yerden, Vitamin”in Lise versiyonu ücretsiz olarak kullanılabilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here