Ana sayfa İnternet Türk futbolunun rüya takımı açıklandı

Türk futbolunun rüya takımı açıklandı

0

Yandex”in araştırmasına göre Türk futbolunda web ortamında en çok aranan isimler, klüpler ve olaylar belirlendi

2011-2012 sezonu Spor Toto Süper Lig”indeki kulüplerin tüm oyuncu ve antrenörlerinin isimlerinin Türkçe web sayfalarında kullanılma sıklığına göre hazırlanan araştırmaya göre ortaya çıkan sonuçlar şöyle…
 
milan baros

Listeye göre ilk on birde en çok oyuncusu olan takım 6 oyuncuyla Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe”yi 3 oyuncuyla Galatasaray izlerken Trabzon Burak Yılmaz”la Orduspor ise Fatih Tekke ilk on birde yerini aldı. Beşiktaş”ın ilk on birde oyuncusu olmaması dikkati çekti. Yandex”in araştırmasına göre Türkçe web sayfalarında oyuncuların isimleri en sık geçen ilk on futbol kulübü sırasıyla Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Orduspor, Samsunspor, Bursaspor, Kardemir Karabükspor, Mersin İdman Yurdu ve Gaziantepspor oldu.
 

Dört büyüklerin yıldızları Emre Belözoğlu, Milan Baros, İbrahim Toraman ve Burak Yılmaz olarak dikkat çekerken Türkçe Web sayfalarında en çok konuşulan teknik direktör Fatih Terim oldu. Fatih Terim”i sırasıyla Aykut Kocaman, Şenol Güneş, Ertuğrul Sağlam, Mehmet özdilek, Carlos Carvalhal, Rıza çalımbay, Bülent Korkmaz, Ersun Yanal ve ümit özat izledi.

İlk 11: Burak Yılmaz, Emre Belözoğlu, Alex De Souza, Milan Baros, Gökhan Gönül, Sercan Yıldırım, Volkan Demirel, Semih Şentürk, Fatih Tekke, Felipe Melo, Fabio Bilica.
Yedek Kulübesi: İbrahim Toraman, Volkan Şen, Ricardo Quaresma, Selçuk İnan, Alanzinho, Selçuk Şahin, Engin Baytar, Orhan Şam, Sezer öztürk.

Dört büyüklerde en çok ismi geçen üçer oyuncu da şöyle sıralandı:

Galatasaray: Milan Baros, Sercan Yıldırım, Felipe Melo
Fenerbahçe: Emre Belözoğlu, Alex De Souza, Gökhan Gönül
Beşiktaş: İbrahim Toraman, Ricardo Quaresma, Ersan Gülüm
Trabzonspor: Burak Yılmaz, Volkan Şen, Alanzinho

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here