Ana sayfa Haber Tüm Pixel Telefonlarda Google Dijital WellBeing Özelliği Bulunacak

Tüm Pixel Telefonlarda Google Dijital WellBeing Özelliği Bulunacak

0

Belki de Google tarafından geliştirilmiş en ilginç özelliklere sahip eklentilerden bir tanesi de dijital wellbeing özelliğidir. Android 9 Pie ile çalışan bütün Google Pixel cep telefonları, otomatik olarak wellbeing özelliğini kullanacak. Bu özellik daha çok sizleri telefon ekranlarında uzak tutmaya yönelik çalışıyor.

Google, sizler telefonlarda uzun süre zaman harcadığınızda daha çok kazanan bir şirket. Ancak böyle bir uygulamayı yapmasıyla birlikte, tam olarak neyi amaçladığı ise kestirilemiyor. Google yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada; bu özellik ile birlikte, kişilerin ailelerine ve çevresine daha çok zaman harcamalarını istediklerini ifade ettiler.

Google Wellbeing Özelliği Ne İşe Yarayacak ?

Telefondan kopmak isteyen, ancak bir türlü bunu yapamayan kişiler için Google wellbeing özelliği bir numaralı reçete olarak görünebilir. Özellikle de ilerleyen saatlerde ekranın kararması ve böylece telefonla uğraşmanızın zorlaşması, bu özelliğin en çarpıcı yanlarından bir tanesi.

 

 

Telefonunuzu ne kadar süreyle kullanacağınızı ve aynı zamanda, günde kaç kez açacağınızı da bu uygulama ile belirleme imkanınız bulunuyor.

Eğer beta sürümüne kayıtlıysanız, dijital wellbeing sürümü otomatik olarak cep telefonunuzda güncellenir. Ancak beta sürümüne kayıtlı değilseniz, manuel olarak bu uygulamayı güncelleme imkanınız bulunuyor. Bu sürümün benzersiz olduğunu söylemek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here