Ana sayfa Haber Tüm çevrimiçi şifrelerinizi değiştirmeniz gerekiyor

Tüm çevrimiçi şifrelerinizi değiştirmeniz gerekiyor

0

Dün gece yaşanan uluslar arası siber savaş sonrasında firmaların tüm güvenlik altyapıları ve server’ları altüst edildi. Microsoft’un server servisleri yasarla karşılaşırken tüm Google hesapları, Opera ve diğer tarayıcı hesapları da an itibariyle tehlike kategorisinde. Gece yaşanan saldırılar sırasında öncelikle Google, kullanıcılarından tüm şifrelerini değiştirmelerini söylemelerini isterken Apple’ın iOS 9 için yayımladığı güvenlik güncellemesi de şimdiye kadar yayımlanan en kapsamlı güvenlik yaması oldu. 

Bugünden itibaren, gözlemlerimiz sonucunda PS Store şifreleriniz, Google hesaplarınız, oyun platformu şifreleriniz (Steam, Origin gibi) Facebook hesabınız, Twitter hesabınız tehlike içerisinde olabilir. Şimdiye kadar Gmail, Twitter, Opera, Google Chrome gibi platformlardan e-posta aracılığıyla şifre değişikliği için bildiri gönderildi. 

Bu yaşananlardan sonra Twitter, Facebook hesaplarında telefon numaralarını doğrulayan, Google hesaplarında da telefon numaralarını doğrulama için kullanan kullanıcıların da gizlilikle ilgili problemleri olabileceği söyleniyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here