Ana sayfa Yazılım Tüm bilgisayarlar kendi bilgisayaranızmış gibi olacak

Tüm bilgisayarlar kendi bilgisayaranızmış gibi olacak

0

Tüm bilgisayarlar kendi bilgisayaranızmış gibi olacak

Google’ın Chrome OS’nin duyurulmasından sonra yaşanan derin sessizlik nihayet bozuldu.Yeni işletim sistemiyle ilgili, kullanıcıları ilgilendiren yeni gelişmeler ortaya çıkmaya başladı.

Google işletim sisteminin kullanıcı giriş ekranında bir değişikliği değerlendiriyor.Google açıklamasına göre, oldukça güçlü bir ihtimal, Google’ın kullanıcı giriş ekranında Google Friend Connect hesabı kullanılacak.  Bu özellikle ilgili sinyaller daha önceden değerlendirilmiş ancak yeni görüntü ve detaylar paylaşılmamıştı. Nihayet yeni yayınlanan görüntülerle işin rengi değişti. Google hesabıyla açılacak olan işletim sistemi, bu özellik sayesinde kullanıcıların kolayca senkronize olmasını sağlayacak.

Chrome OS kullanan bilgisayarlarda bütün hizmetlerin online olarak sunulacak olması, bu özellik ile birleştiğinde bütün Chrome OS bilgisayarlarda aynı hesap ile aynı kullanıcı ayarlarından yararlanılmasına imkan sağlayacak. Yani kullanıcılar Google Friend Connect hesabı ile işletim sistemini açarak online olacak ve farklı bilgisayarlardan da yine kendi kişiselleştirmelerini, programlarını, sürücü bilgilerini kısacası kendi bilgisayarlarını kullanabilecek.

Friend Connect, Google, Twitter, Yahoo, AIM, Netlog, OpenIDgibi kullanıcı hesaplarıyla uyumlu çalışıyor. Bu sayede kullanıcı sadece bilgisayarına değil, bütün bu sitelere de otomatik olarak bağlanmış oluyor. Sistemsel bilgilerin ne olacağı konusunda ise henüz net bilgiler paylaşılmış değil. Anlaşılan o ki, bir müddet daha sessizlikten sonra bu konudaki bilgiler de günışığına çıkacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here