Ana sayfa İnternet TTNET iddiaları yalanladı

TTNET iddiaları yalanladı

0

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, Taksim”deki olaylar sırasında internete müdahale edildiği yönündeki iddiaları yalanladı

Antalya Belek”te gerçekleşen TTNET”in yeni dijital reklam servisi Gezinti”nin tanıtımında TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, basın mensuplarının Taksim”de yaşanan olaylar sırasında internet bağlantısındaki kesintilerle ilgili sorularını yanıtladı.

İnternet erişimine müdahalemiz olmadı
Kaya yaptığı açıklamada Taksim ve çevresinde yaşanan üzücü olaylar sırasında internet erişiminin durma noktasına gelmesinde TTNET”in herhangi bir ilgisi bulunmadığını belirtti. Bölgede aşırı yoğunluğa ulaşan internet trafiğinin bağlantıda aksaklıklara neden olmuş olabileceğini açıklayan Kaya, Türkiye”nin en önemli servis sağşayıcı şirketi TTNET”in bu konuda suçlanmasını doğru bulmadığını sözlerine ekledi.
 

Emniyet güçleri etkili olmuş olabilir
TTNET Genel Müdürü, günlerdir konuşulan bir diğer spekülasyonla ilgili de yorumda bulundu. “İnternet bağlantısında yaşanan yavaşlama ve kısa süreli kesintilerde emniyet güçlerinin kullandığı cihazlar etkili olmuş olabilir” diyen Kaya, böylelikle olayda görev alan emniyet güçlerinin internet bağlantısını engelleyici teknoloji kullanmış olabileceği yönündeki görüşe katıldığını bildirdi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here