Ana sayfa Yazılım Trend Micro Titanium Maximum Security 2011

Trend Micro Titanium Maximum Security 2011

0

Trend Micro”dan internet güvenliğine modern ve üst düzey çözümler
 

Bilgisayarları ve daha genel tanımıyla dijital verileri korumanın her geçen gün daha fazla önem kazandığı günümüzde veri güvenliği için geliştirilmesi gereken teknolojilere her geçen gün yeni boyutlar ekleniyor. Bu yeni boyutlardan biri de bulut tabanlı teknolojilerle sistemlendirilmiş virüsleri ve casus yazılımları bilgisayarınıza ulaşmadan durdurma amacıyla oluşturulan çok özel bir yazılım olan Trend Micro Titanium Maximum Security 2011. Birçok yazılım arabirimi ele alındığında yenilikçi veri koruma çözümleri geliştirmiş olan ve adının bir bölümünü oluşturan maksimum kelimesini güvenlik açısından sınırları zorlayacak şekilde konumlandıran bir yazılım ürünüyle karşı karşıyayız.

  trend micro titanium
trend micro titanium

Yazımızın devamında Trend Micro Titanium Maximum Security 2011 inceleme sürecimiz hakkında bizi şaşırtıcı düzeyde bir gelişmiş yazılımla karşı karşıya bırakan sebep-sonuç ilişkilerine değineceğiz.
 

Trend Micro”nun yeni güvenlik yazılımı, istenmeyen tehlikeli e-posta ve resimleri buluyor ve engelliyor. Gerçek zamanlı istenmeyen e-posta algılama özelliği, salgınlara karşı anında koruma sağlıyor. Günümüzde en önemli veri tehditlerinin başında çevrimiçi tehditler geliyor. Titanium Maximum Security çözümü en son çevrimiçi tehtitlere karşı bilgisayarınızı koruyor ve daima koruma altında olmanızı sağlamak için Trend Micro’nun Smart Protection Network teknolojisini ve virüslere karşı gerçek zamanlı tarama özelliğini kullanıyor. Test süreçlerimizde kalitesi sabit bazı “önceden hasar açmış” ve “risk boyutu yüksek” virüslerle gerçekleştirdiğimiz virüs algılama hassasiyeti belirlemelerinde yazılımın sorunsuz bir performans sergilediğini gördük. Bilgisayar korsanları ya da casus yazılımların bilgisayar kullanıcılarına kredi kartı numaralarının, parolalarının ve e-posta adreslerinin çalınma riskini her zaman yaşattığı günümüzde Trend Micro Titanium Maximum Security 2011, veri hırsızlığını önleme listesine ayrıntıları ekleyerek verilerin web sayfaları, e-posta mesajları ya da anında mesajlaşmalarla gönderilmesi durumlarına önlem getiriyor. Bu listelere kelimenin ya da numaranın sadece bir bölümünün girilmesi, tüm kelimenin ya da numaranın korunması için yeterli oluyor.
 

Titanium Maximum Security çözümüyle gizlice takip etmek zorunda kalmadan, kolayca çocuklarınızı uygunsuz web sitelerinden koruyabiliyorsunuz. İnternette geçirdikleri zamanı sınırlandırabileceğiniz çocuklarınızın çevrimiçi ne yaptıklarıyla ilgili ayrıntılı raporları görebiliyorsunuz. üstelik ailenizin her bir üyesi için farklı ayarlar oluşturulabilirsiniz. Trend Micro Kasa Klasörü (Vault) sayesinde önemli dosyalarınızı koruyabiliyorsunuz. Bu klasörler parola korumalı özelliğe sahip ve yaptığımız bütün parola çözüm çabalarına rağmen aşılması mümkün gözükmeyen bir yapı özelliğiyle işliyor. Bilgisayarınız kaybolur ya da çalınırsa, bu dosyaların güvenliğini sağlamak için bu kasayı kilitleyebilirsiniz. Kayıp bir bilgisayar bulunduktan sonra, Trend Micro Kasa Klasörü (Vault)’u sadece kimliğinizi doğrulattıktan sonra açabilirsiniz.

 

 

trend micro titanium

Bilgisayarınızda bir dosya silindiğinde, sadece o dosyayı bulmak için kullanılan dizin bilgileri silinir; asıl veriler silinmez. Yazılımdaki güvenli silme özelliği çok etkin bir işleyişle çalışıyor. Silinen dosyaların üzerine rasgele veriler yazılıyor ve böylelikle dosyaların içindekiler geri alınamıyor. Trend Micro yazılımıyla verilerinizi silme konusunda artık geri-dönüşüm sıkıntılarınız ortadan kalkıyor.

Titanium tehdit verilerini toplayan ve analiz eden Trend Micro Smart Protection Network teknolojisini kullanıyor ve virüsler ile diğer kötü amaçlı yazılımları bilgisayarınıza ulaşmadan önce durduruyor. İşlemler özel bir işleyişle yapıldığı için Titanium, bilgisayarınızın belleğini ve disk alanını daha az kullanıyor ve böylelikle yavaşlama sorununa yol açmıyor. Kolayca okunabilen grafik raporlar bilgisayarınıza saldıran tehditlerle ilgili tüm ayrıntıları sağlıyor. Sadece tek bir tuşu tıklatarak ayrıntılı günlükleri inceleyebiliyorsunuz.
 

Yazılımın kullanımı pratik ve kesinlikle hızlı. Titanium Maximum Araç Merkezi’nde kısayollar sayfası görüntülenir ve böylelikle siz de, Ebeveyn Denetimleri, Sistem Ayarlayıcı, Güvenli Silme gibi özelliklere kolayca erişebiliyor ve bunları yönetebiliyorsunuz. Araç Merkezi’nde bireysel internet güvenliği gereksinimlerinize göre uyarlanmış bir çözüm için özellikleri açabiliyor ya da kapatabiliyorsunuz.10 GB’lık çevrimiçi depolama alanı da dahil olmak üzere, Trend Micro Maximum Security müşterilerine özel yazılım teklifleri de sunuyor böylelikle karantina dökümanları gibi verileri sıklıkla kontrol etmenize ve yer kapladığı için silmenize gerek kalmıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here