Ana sayfa Haber TP-LINK yeni IoT teknolojilerini MWC 2016″da tanıtacak

TP-LINK yeni IoT teknolojilerini MWC 2016″da tanıtacak

0

TP-LINK, mobil teknolojiler konusunda dünyanın en etkili organizasyonlarından olan Mobile World Kongresi”nde (WMC) bu yıl da yer alacak ve tanıtacağı ürünleri şimdiden basına bildirmeye başladı.. 22-25 Şubat 2016 tarihleri arasında Barselona”da yapılacak olan kongrede, adeta geleceği standına getirecek olan TP-LINK, akıllı ev ve akıllı ofis çözümlerini sergileyecek.  TP-LINK“in standında kablosuz ağ teknolojilerine yönelik en son teknolojiye sahip ürünlerin yanı sıra akıllı ampuller, akıllı priz ve ışık anahtarları da yer alacak.

Ev ya da ofisin aydınlatmasını uzaktan yönetmeyi, tüketimi kontrol etmeyi sağlayan TP-LINK“in yeni akıllı LED ampulleri olan LB120 ve LB130, standda görülebilecek. Evin her odasında farklı bir aydınlatma tarzı oluşturabilen bu akıllı ampuller aynı zamanda enerji tasarrufu sağlıyor. Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon aracılığıyla uzaktayken de kontrol edilebilen bu ampuller ile eve/ofise gelmeden ışığa açmak, tatile gidildiğinde evde yaşanıyor izlenimi vermek mümkün oluyor. TP-LINK”in IOS ve Android destekli özel uygulaması KASA sayesinde akıllı ampullerin kontrolü son derece kolay bir şekilde yapılabiliyor.

TP-LINK, MWC“deki standında akıllı priz ve akıllı ışık anahtarı çözümlerini de sergileyecek. Geleceğin akıllı ev ve ofislerinin temel ürünlerinden olan TP-LINK”in akıllı ışık anahtarı HA200 ve akıllı priz modeli HA110 standda görülebilecek, kullanımları izlenebilecek. Geleneksel ampulleri, tavan vantilatörü gibi cihazları uzaktan kontrol edebilmeyi sağlayan HA200 ile elektronik cihazları bağlayarak hem yönetmeyi hem de izlemeyi sağlayan akıllı priz HA110, kullanım rahatlığı, konfor gibi artıların yanında enerji tasarrufu da sağlayan akıllı ev çözümleri. Bu iki ürün ses ile kontrol özelliğine da sahip ve Amazon Echo ürünü ile uyumlu. Bu sayede ışıkları ses ile açıp kapatmak, oturma odasına girildiğinde radyoyu ayak sesi ile otomatik olarak açmak gibi pek çok uygulamayı yapmak mümkün oluyor.

TP-LINK‘in  standında yer alacak olan ürünlerden biri de 4G teknolojisine sahip mobil WiFi cihazı M7650. Cat 11 LTE teknolojisini destekleyen bu ürün, içine bir SIM kart takılarak kullanılıyor. Küçük boyutu sayesinde cepte, çantada her yere taşınabilen ürün ile 4G bağlantısı 32 cihaza aynı anda paylaştırılabiliyor. Yüksek bağlantı hızı sayesinde video, online oyun gibi uygulamalar her yerde, kesintisiz olarak yapılabiliyor.

Standart LTE bağlantısına göre 6 kat daha hızlı olan Cat 11 LTE teknolojisi,  çift kanal (dual band) desteği ile pekiştirilen M7650 ile hızlı, istikrarlı ve verimli bir 4G ağı oluşturuluyor.

MWC”deki TP-LINK standında Geleceğin akıllı ev ve ofislerinin olmazsa olmaz teknolojisi olan ağ çözümlerinin en son örnekleri de yer alacak. Süper hızlı kablosuz modem/router”lar (Talon AD7200 – SR20 – Archer VR260v); çift kanal desteğine sahip, hızlı powerline adaptörler (TL-WPA8730 – TL-WPA8630P – TL-PA9020P); her hava şartında kilometrelerce mesafeye WiFi sinyallerini eriştiren dış mekan ağ çözümleri (Pharos serisi); tek bir cihazdan yüzlerce cihazı kolayca yönetebilen erişim noktaları (EAP serisi); bulut destekli yeni IP kameralar (NC450 – NC260) TP-LINK standında görülebilecek ürünler arasında yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here