Ana sayfa Donanım TP-LINK’ten ‘Cep Tipi’ Çok Amaçlı Kablosuz Ağ Ürünü

TP-LINK’ten ‘Cep Tipi’ Çok Amaçlı Kablosuz Ağ Ürünü

0

   TP-LINK, sadece 6 cm genişliğinde, 18 mm inceliğinde ve 300Mbps kablosuz hıza sahip minik taşınabilir yönlendiricisini satışa sundu. 

Kablosuz ağ pazarının dünya lideri TP-LINK, “cep router”ı olarak tanımlanan küçük ve taşınabilir yeni yönlendirici modelini satışa sundu. TL-WR802N model yönlendirici, cepte, çantada her yere taşınabiliyor ve birden fazla amaçla kullanılabiliyor.

Tablet bilgisayar, akıllı telefon, oyun konsolu ve diğer taşınabilir elektronik cihazların kablosuz ağa bağlanabilmesi için tasarlanan TL-WR802N, 57x57x18 mm boyutuyla her yere rahatlıkla taşınabiliyor. Bu nedenle sadece evde değil seyahatlerde de çok işlevli bir yol arkadaşı olan ürün, otelde, yolda, arabada her yerde kullanılabiliyor. 300Mbps yüksek kablosuz hızı sayesinde çevrimiçi oyun, HD video gibi her tür uygulama için ideal olan ürün, dakikalar içine kolayca kurulabiliyor.

Cep router”ı, harici güç adaptörü ya da USB”den cihazlara bağlanarak çalışabiliyor. Kablolu bağlantıyı kablosuz ağa dönüştürerek farklı cihazların ağa bağlanmasını sağlayan bu küçük cihaz ile örneğin otel odasında ağ kablosunu TL-WR802N”e takarak kişisel bir kablosuz ağ oluşturmak ve tüm cihazları (notebook, akıllı telefon, dijital kamera, vb) ağa bağlamak mümkün. Aynı zamanda erişim noktası (access point) işlevine de sahip olan ürün ile evde ya da seyahatte var olan kablosuz ağın kapsama alanı genişletilebiliyor. Bir başka kullanım şekli de akıllı TV, oyun konsolu, uydu alıcısı gibi kablosuz ağa direkt bağlanamayan cihazlara kablo ile bağlanarak bu cihazların kablosuz ağa dahil edilmesi. Normalde birden fazla cihazın yaptığı işlevleri tek başına yapabilen ve avuç içinde taşınabilen boyuttaki bu ürün, sık seyahat edenler için ideal bir ağ çözümü.

Seyahatlerde farklı ağlara bağlanması gereken cihaz, bu nedenle güvenliği de en üst noktada sağlıyor. En etkili kablosuz ağ şifreleme standartları olan WPA-PSK/WPA2-PSK desteği sunan TL-WR802N, Türkiye”de KDV dahil 34 USD fiyata satışa sunuluyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here