Ana sayfa Donanım TP-Link’ten altı yeni Powerline adaptörü

TP-Link’ten altı yeni Powerline adaptörü

0

TP-Link, evlerde kablo çekmeden kablolu ya da kablosuz internet için kesin çözüm olan powerline adaptör ailesini daha da büyüttü. Altı yeni model powerline adaptörü (PLC) duyuran şirket, her ihtiyaca ve bütçeye uygun çok sayıda powerline adaptör modeliyle tüketicilere tercih seçeneği oluşturuyor.

Başta katlı evler olmak üzere kalın duvar, evin yapısı gibi nedenlerle WiFi sinyallerinin her noktaya ulaşmasında sorun olan ev ve ofisler için kesin çözüm olan powerline adaptörler, bina içindeki elektrik hattını aynı anda internet hattı haline getirmeyi sağlıyor. Bu şekilde kırıp dökmeden, kablo çekmeden elektrik prizi olan her yere internet de götürülmüş oluyor. özellikle katlı yapılarda en kesin çözüm olan powerline adaptörler, her yere rahatlıkla taşınabildikleri için kiracılar için de en uygun ve yatırımı koruyan ağ çözümü. Bu nedenlerle Avrupa pazarında en çok satılan ağ ürün grupları arasında yer alan powerline adaptörler, kablolu ya da kablosuz bağlantı seçeneğine sahipler. 

 


Her ürün grubunda tüketiciye geniş model seçeneği sunan TP-Link”in yeni powerline modelleri, daha yüksek bağlantı hızı ve yeni nesil ağ teknolojilerine sahip. Yeni modellerden biri olan TL-PA7010PKit, sadece kablolu olarak internete bağlanmak ve yüksek hız isteyenlere yönelik bir ürün. HomePlug AV2 uyumlu olan bu model, 1000Mbps bağlantı hızına ulaşarak ister online oyun, ister 4K/HD/3D video, yüksek hız gerektiren her tür uygulama için ideal ağ genişletme çözümü. üzerinde yer alan Gigabit girişine akıllı TV, oyun konsolu gibi cihazlar bağlanarak internet ağına bağlanabiliyor. Farklı ve şık tasarıma sahip olan bu modelin üzerinde bir de priz yer alıyor. Böylece evde adaptörün kapladığı prizin yerine bir priz sunulmuş oluyor. ürün, Güç Tasarruf Modu sayesinde yüzde 85″e varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor. Bu model ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan ikinci yeni model olan TL-PA7020P Kit“in ise üzerinde iki adet Gigabit Ethernet girişi yer alıyor. Böylece aynı anda iki cihaz kablo ile ağa bağlanabiliyor. 

Sadece kablo ile bağlantı olanağı sunan diğer yeni PLC modeli ise TL-PA9020 Kit. 2000Mbps gibi yüksek hız desteğine sahip olan bu ürün, “hüzmeleme” (beamformnig) ve 2×2 MIMO teknolojileri sayesinde daha yüksek hız ve daha düzenli bağlantı keyfi sağlıyor. üzerinde iki adet Gigabit girişi olan ürüne akıllı TV, oyun konsolu gibi cihazlar bağlanabiliyor. Yapılandırma gerektirmeden tak&çalıştır felsefesi ile çalışan ürün, Güç Tasarruf Modu sayesinde yüzde 85″e varan enerji tasarrufu sağlayan modeller arasında yer alıyor. 

 

Hem Kablolu Hem Kablosuz İnternet İçin…
TP-Link”in satışa sunduğu yeni powerline adaptörlerden bir diğeri ise hem kablolu hem kablosuz bağlantı desteği sunan TL-WPA7510 Kit modeli.  Kablolu bağlantıda HomePlug AV2 standardı desteğine sahip ve 1000Mbps hız sunan bu model, kablosuz bağlantıda da 802.11ac desteği ve çift bant yapısı ile yüksek bağlantı hızları sağlıyor. 2.4GHz bandında 300Mbps, 5GHz bandında ise 433Mbps hızlara ulaşabilen ürün, kolay kurulup kullanılan bir dizi özelliğe sahip. WiFi Oto Senkronizasyon özelliği, basit ve kullanılması kolay bir powerline deneyimi sunuyor. Kolay kurulum için WiFi Clone tuşuna basarak ağ adı ve şifresini modem/router”dan kopyalamak mümkün oluyor. WiFi Move özelliği ise ayarlarda herhangi bir değişim olduğunda tüm ağa otomatik olarak uygulamayı sağlıyor. 

Hem kablolu hem kablosuz bağlantı seçeneği sunan diğer yeni PLC modeli ise TL-WPA8630P Kit. Son derece gelişmiş teknolojilere sahip olan bu powerline adaptör kiti, AC destekli, çift bantlı ve 2×2 MIMO teknolojisi sayesinde daha yüksek ve kaliteli kablosuz bağlantı hızı sunuyor. Toplamda 1200Mbps (1.2Gbps) kablosuz hızlara ulaşabilen ürün, üzerinde bulunan üç adet Gigabit Ethernet girişinden ise yine 1200Mbps hızla kablolu olarak bağlantı sağlıyor. Bu girişlere kablo ile cihazlar bağlanıp, ağa erişimleri mümkün oluyor. Bu modelin üzerinde de ekstra bir priz yer alıyor. 

TP-Link”in duyurduğu son yeni PLC modeli ise TL-WPA9610 Kit. Bu model de hem kablolu hem kablosuz bağlantı desteği sunuyor. AV2000 powerline hızı, yoğun uygulamaların gereksinimi olan hızlı kablolu bağlantıyı sağlıyor. Kablosuz olarak da 1200Mbps”ye varan hızlara ulaşabilen ürün,  bu özellikleriyle en yoğun uygulamalara bile destek veriyor ve sanki modeme direkt bağlıymışcasına çalışmayı sağlıyor. WiFi Oto Senkronizasyon özelliği sayesinde SSID, WiFi takvimi, LED zamanlama gibi ayarları ağa dahil olan diğer bütün menzil genişleticilere otomatik olarak uyguluyor. TP-Link”in Android ve iOS destekli tpPLC mobil uygulaması sayesinde tüm ağ akıllı telefonlardan kolayca yönetilebiliyor. 

Bu yeni modeller ile daha da güçlenen TP-Link”in powerline adaptör ailesi, her ihtiyaca uygun bir model barındırıyor. Tüketiciler tek bir modele zorlanmıyor ve ihtiyaç, bütçe gibi kriterlere göre model seçilebiliyor

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here