Ana sayfa Ürün İnceleme TP-Link RE365

TP-Link RE365

Modern tasarımlı ve bütçe dostu WiFi menzil genişletici modelini tüm detayları ile inceledik.

0

Evinizde ya da iş yerinizde iyi bir modem ve bağlantı hızına sahipsiniz, ancak bulunduğunuz her konumda eşit bağlantı hızına ulaşmaya ne dersiniz? Yanıtınız elbette ‘evet’ peki bu avantajı hissetmek ve evinizin her köşesinde aynı bağlantı hızı ile internete bağlanmak ister misiniz? TP-Link RE365 menzil genişletici modeli, bu ihtiyaç için son derece iyi bir seçim.

TP-Link RE365 üzerinde bir priz yer alıyor, dolayısıyla prize takılarak kullanım mümkün. Aynı zamanda üzerindeki priz ile diğer ev aletleri de cihaza takılarak kullanılabiliyor. Anten tasarımı yay şeklinde olan cihazın bu tasarım formun beraberinde getirdiği avantaj, özellikle çocuklu ailelerde herhangi bir tehlikeye mahal vermemesi oluyor. Diğer cihazlarda genelde sivri uçlu anten tasarımları mevcutken TP-Link RE365’de yay şeklindeki tasarım ile hem cihaza şık bir görünüş sunulmuş hem de çocuklar için tehlike olmaktan çıkmış.

Diğer yandan TP-Link RE365 menzil genişletici üzerinde yer alan WPS butonu ise cihazın olması gereken şekilde çalışıp çalışmadığını gösteriyor. Cihaz üzerinde bulunan LED halkalar sayesinde cihazın doğru çalıştığını anlamak oldukça kolay. Eğer bu LED halkalarda mavi ışık yanıyorsa cihazın çalışmasında herhangi bir sorun yok demek oluyor. Ancak kırmızı renk yanıyorsa cihazın konumlandırılmasında bir sorun olduğu ve tekrar konumlandırılması için uyarı verdiği anlamına geliyor.

TP-Link RE365’in hemen yan kısmında bulunan Ethernet bağlantısı ise TV ya da Blu-Ray cihazlar ile bağlantı kurulmasını kolaylaştırıyor. Bunun cihaz için oldukça etkili özelliklerden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz.

TP-Link RE365 Kurulumu ve Kullanımı

TP-Link RE365 menzil genişletici kurulumu ise genel olarak kolay ve sorunsuz olma özelliği taşıyor. Şimdi kurulum ve kullanım aşamalarına bakalım.

  • Cihaz öncelikle prize takılıyor ve sonrasında internet tarayıcısı açılıyor.
  • İnternet tarayıcısını bilgisayar üzerinden açabileceğiniz gibi akıllı telefon üzerinden de açabilirsiniz.
  • Akıllı telefondan kurulum yapmak isteyen Tether uygulaması ile bunu kolayca gerçekleştirebilir.
  • Diğer yandan WPS üzerinden de kurulum yapmak mümkündür. Ayrıca WPS ile yapılan kurulum daha hızlı olacaktır.

TP-Link RE365 menzil genişletici tam olarak 2.4 GHz bandında 300 Mbps’e kadar hız verebilirken, 5 GHZ bandında bu hızı 867 Mbps’ye kadar çıkarabiliyor. Ayrıca birden fazla cihazın kablosuz bağlantı ile yüksek hızda internete giriş yapmasına da olanak sağlıyor.

Evinizde ya da iş yerinizde bulunan kör noktaları TP-Link RE365 ile ortadan kaldırabilir ve yüksek hıza ihtiyaç duyduğunuz her konumda onunla internetin keyfini çıkarabilirsiniz.

Newtech ekibi olarak tam not verdiğimiz modelin fiyatı da son derece makul.

 

Artılar:

Tasarım

Kolay kurulum

Kullanım kolaylığı

Performans

Eksiler:

Bu yazı, Newtech dergisinin, Mayıs ayı sayısından alınmıştır.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here